Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.

Зазначається, що тепер Єврорада має завершити процес приєднання до конвенції. Втім, якщо це станеться, то держави-члени все одно муситимуть самостійно ратифікувати її. Поки що цього не зробили Болгарія, Латвія, Литва, Словаччина, Угорщина і Чехія.

Нагадаємо, що Євросоюз підписав Стамбульську конвенцію у 2017 році, але тоді деякі країни заявили, що ратифікувати документ на рівні блоку можна лише за одноголосної згоди. Суд ЄС заперечив цю заяву, уточнюючи, що союз може приєднатися до конвенції в питаннях надання притулку, судової співпраці у кримінальних справах та зобовʼязань інституцій та органів держуправління.

Своєю чергою, Україна ратифікувала конвенцію влітку 2022 року.

Що таке Стамбульська конвенція? 

Повна назва Стамбульської конвенції — Конвенція Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Це міжнародна угода Ради Європи, яка криміналізує насильство проти жінок та дівчат: дає юридичне визначення насильству, встановлює всеосяжну систему правових і політичних заходів для запобігання такому насильству, підтримує жертв і вимагає покарання кривдників.

Фото: відкриті джерела