Про це повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

7 листопада] продовжаться переговори щодо фінальних деталей, але основні передумови вже зрозумілі: щодо України й Молдови — відкрити переговори про вступ до Євросоюзу (ймовірно, у березні 2024 року) щодо Грузії — надати статус кандидата з умовами для переходу до наступного кроку.

За даними журналіста, попереднє рішення схвалили очільники офісів єврокомісарів, які представляють 27 держав-членів ЄС. Це сталося під час зустрічі, присвяченій розширенню, яка пройшла 6 листопада.

Водночас за даними зі звіту щодо України – внутрішнього документу Єврокомісії, вона вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

Завершеними вважається виконання таких критеріїв:

  • впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду України, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії;
  • завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції й створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору;
  • реформа медіагалузі  приведення українського законодавства у відповідність з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.

Раніше голова представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова заявила, шо Україна може претендувати на вступ до Європейського союзу у 2030 році.  Однак країна має зберегти поточний темп реформ. Водночас вона зауважила, що розширення ЄС залежить не лише від реформ, які повинна здійснити Україна. Терміни визначатимуть також інституційні та політичні зміни, які мають відбутися з боку Європейського Союзу.