Про це повідомляє агентство Reuters.
Країни Європейського Союзу погодили в середу пакет санкцій проти Білорусі, повідомили дипломати ЄС і Бельгії, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії. Цього тижня ЄС ухвалив свій 14-й пакет санкцій, щоб покарати Росію за повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році, який включає пункти, що посилюють відповідальність компаній ЄС, які експортують через країни, що не входять до ЄС.
“Цей пакет посилить наші заходи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, включаючи боротьбу з обходом санкцій”, — заявила Бельгія, яка головує в ЄС до кінця червня.
Інша країна Євросоюзу повідомила, що цим пакетом Євросоюз закриває “лазівку”.
“Цим пакетом ми щойно закрили найбільшу лазівку в нашому санкційному режимі”, — йдеться в окремій заяві головуючої в ЄС країни.
Зусилля щодо закриття лазівок активізувалися з минулого року, і дипломати кажуть, що Білорусь була однією з найбільших. З січня 2023 року Євросоюз працює над тим, щоб узгодити санкції, вже введені проти Білорусі до вторгнення Росії в Україну, із заходами у відповідь на війну, але одним із каменів спотикання став великий експорт калійних добрив з країни.
Один з дипломатів уточнив виданню, що текст узгоджує заходи щодо товарів подвійного призначення, таких як мікросхеми, що містяться в основних побутових приладах, а також передових технологій і військової продукції. З пакету було вилучено положення, якого домагалися деякі країни, що дозволяло б експортувати білоруський калій та інші сільськогосподарські товари через Європу в разі різкого зростання цін.
Найпроблемніша точка усіх санкцій стосовно РФ – це питання Росатому та будівництву атомних реакторів, у яких компанія бере участь по усьому світу.