Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Ми не розглядаємо реєстрацію тих, хто не зареєстрований як медіа. Дуже чітко дає коридор можливостей закон про медіа, чи можуть електронні медіа, ті ж YouTube, Telegram-канали, реєструватися як медіа і отримувати доступ до Ради – так як медіа. Telegram-канали без реєстрації як медіа доступу до кулуарів не будуть мати.
Він розповів, що на час війни вдалося домовитися із представниками медіа, які відвідували пресцентр на вулиці Липській поза межами урядового кварталу, що пріоритет матимуть саме ті журналісти, які висвітлюють діяльність Верховної Ради.
Так, як це є в Європарламенті, так, як це є в Британському парламенті, у Конгресі Сполучених Штатів. Тобто нам важливо, щоби доступ мали не будь-хто, а той, хто точно висвітлюватиме роботу парламенту.
Юрчишин зауважив, що це не означає, що розважальне медіа не може мати рубрики про роботу парламенту. За таких умов це видання можуть пропустити до Верховної Ради.
Раніше повідомляли, що представники ЗМІ отримають доступ до кулуарів Верховної Ради. Повертається практика, подібна до тієї, яка була під час пандемії коронавірусу. Зазначається, що під час засідання у будівлі Ради зможуть перебувати 20-30 представників ЗМІ. Подібна практика вже застосовувалась у період пандемії COVID-19.