Про це в етері КИЇВ24 розповів директор мережі АЗС Дмитро Леушкін.
З 18 травня за кордон перестануть випускати вантажівки з водіями, які не мають QR-коду. А ці коди – це пройдені комісії в ТЦК та ВЛК. Якщо це трапиться, то у нас буде паливна криза. Це питання мене більше турбує, ніж введені акцизи. Це не тільки може бути пов’язано з паливно-мастильними матеріалами, але з ліками та іншим. Якщо у нас тільки 5% вантажівок залишиться на рейсі, то це колапс. Ажіотаж і ціни виростуть миттєво.
Дмитро Леушкін наголосив, що неймовірну проблему створює ажіотаж у ТЦК. Наразі там величезні черги, які просто не дають змоги багатьом водіям оновити дані вчасно.
У ТЦК вчасно оновити дані неможливо. Там такі черги, що це неможливо. І кожен водій має розв’язувати ці питання в ТЦК, ВЛК, і не факт, що бронь приймуть. На АЗС є запаси на два тижні палива. Ніхто зараз в нафтобазах не накопичує резервуари, ви розумієте чому. А будь-яка АЗС – це запаси в резервуарі на два тижні.
Мобілізація в Україні: деталі нового закону
Новий закон про мобілізацію набуде чинності з 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.
В Україні 4 травня скасовано статус “обмежено придатний” для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію “непридатних” або “придатних” до військової служби.
Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.
У Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що територіальні центри комплектування працюють 24/7.
Також усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання.