Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Зазначається, що якщо злочин вчинено вперше і до закінчення досудового розслідування дезертир добровільно заявить слідчому чи прокурору про намір повернутися до військової частини або місця служби, його звільнять від кримінальної відповідальності.

Про це йдеться у законопроєкті № 11322, який зареєструвала група народних депутатів на чолі з головою Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Сергієм Іонушасом. Співавторами виступили народні депутати Федір Веніславський, Мар’яна Безугла, Олександр Завітневич та інші.

Як вказують автори, згідно зі статистичними даними, лише упродовж січня-квітня 2024 року органами досудового розслідування та прокурорами вже зареєстровано 10 584 кримінальні провадження за статтею 407 Кримінального кодексу України (Самовільне залишення військової частини або місця служби) та 7 306 кримінальних проваджень за статтею 408 ККУ (Дезертирство).

Зазначається, що в чинному кримінальному законодавстві відсутні правові підстави для можливості звільнення під час дії воєнного стану військовослужбовців від кримінальної відповідальності за вперше вчинення кримінального правопорушення, покарання за яке передбачене згаданими вище статтями, за умови їх щирого каяття та бажання повернутися до проходження військової служби.

Судово-юридична газета наголошує, що відсутність таких підстав, за наявності відповідних умов, не дозволяє військовослужбовцям ЗСУ продовжувати захист суверенітету і територіальної цілісності України від збройної агресії Російської Федерації.