Про це повідомили Сухопутні війська ЗСУ.

Військові стверджують, що фейки на цю тему підривають довіру суспільства до державних інституцій та Сил оборони.

Зазначається, що після змін у мобілізаційній політиці в Україні, затверджених постановою Кабміну від 16 травня 2024 року, були уточнені правила призову громадян на військову службу.

Однак, попри інформаційні зусилля держави, в суспільстві почастішали випадки дезінформації, які можуть вплинути на мобілізацію, заявили у Сухопутних військах.

Командування Сухопутних військ Збройних Сил України вкотре закликає громадян України, медіа всіх форм власності та приналежності, інтернет-блогерів – послуговуватись виключно офіційною та перевіреною інформацією.

Що саме підлягатиме правовій оцінці

Військові наголосили, що всі порушення як з боку громадян, так і з боку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки підлягають правовій оцінці.

Законом від 8 квітня 2014 року № 1183-VII передбачена кримінальна відповідальність за поширення неправдивої інформації, яка підриває довіру до армії та державних установ.

Це стосується:

  • будь-яких викривлень та маніпулятивних тлумачень вимог чинного законодавства України відносно мобілізаційних заходів,
  • поширення неправдивої (очорнювальної) інформації, спрямованої на підрив безпекових заходів держави в цілому,
  • надання будь-яких оцінювальних суджень без чіткої їх аргументації й перевірених фактів та
  • їх поширення через різноманітні канали (особливо інтернет-медіа) з корисливою метою (умислом).

Нагадаємо, що 15 жовтня 2024 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення закликала українські медіа “коректно” висвітлювати події мобілізації та діяльність ТЦК.