Як повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, технічні працівники метрополітену спостерігали ці явища з кінця листопада. У зв’язку з тим, що потік води та винос піску збільшувалися, метрополітен звернувся до Київського державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій. Інститут дав висновок про можливу загрозу руйнування тунелю.

У зв’язку з цим на комісії Київської міської адміністрації було прийняте рішення про зупинку руху поїздів метрополітену від станції “Либідська” до “Теремків”.

“Станом на сьогодні ми бачимо, що у зв’язку із зупинкою руху потягів у нас стабілізується потік води, тобто в якійсь мірі зменшується, зменшується, і винос піску. Також були попередньо встановлені маяки на тунелі, де були утворені тріщини. Сьогодні прогресу тріщин немає. Тобто були вжиті правильні заходи щодо зупинки вагонів, де ми запобігли виникненню надзвичайної ситуації”, – повідомив Кандибор.

Він нагадав, що наразі для переміщення пасажирів від станції “Либідська” організований рух наземним транспортом.

Шість закритих станцій метрополітену й надалі виконуватимуть функції укриттів під час повітряних тривог.

Відповідаючи на питання щодо ремонтних робіт, директор департаменту повідомив, що планується підсилення тунелю зсередини, щоб його не деформувало і щоб він не зруйнувався. Паралельно також опрацьовуються дії щодо робіт на поверхні.

Всі обсяги ремонтних робіт будуть визначені після розробки чіткого плану.

“Жодної надзвичайної події не сталося, є загроза виникнення надзвичайної події і вчасно відреаговано, щоб запобігти руйнуванню інших споруд, аварії чи людських жертв”, – наголосив Кандибор.

Попередньо відновлювальні роботи планується завершити через 6 місяців.