Про це пише Bild.

Видання зазначає, що попри міжнародний тиск, Росія не демонструє готовності до компромісу. За даними Bild, в високопоставлених західних урядових колах вважають, що причина полягає у глибоких внутрішніх факторах: політичних, економічних та соціальних.

Це пов’язано з тим, що Росія досі не досягла своїх воєнних цілей. Оборонна промисловість роздута гігантськими інвестиціями. Сотні тисяч росіян добре заробляють на війні. Все це дуже ускладнює для Путіна шлях до компромісу“, – йдеться в матеріалі.

За словами російських економістів, якщо вилучити з аналізу сектори, де домінує військово-промисловий комплекс, економіка РФ фактично переходить в стан рецесії. Спад спостерігається в багатьох галузях, таких як виробництво продуктів харчування, вугілля, будівельні матеріали, металопродукція чи машинобудування.

Виробництво падає! Лише оборонна промисловість маскує спад“, – пише видання.

За оцінкою економістки Олександри Прокопенко з аналітичного центру “Карнегі” з вивчення Росії та Євразії, яка до 2022 року працювала в Центральному банку Росії, віра в те, що припинення війни автоматично призведе до краху оборонної промисловості, є перебільшеною.

На думку експертів, окрему загрозу для режиму Путіна становлять ветерани війни. Багато з них, повернувшись з фронту, можуть стати джерелом соціальної нестабільності, особливо в регіонах із низьким рівнем життя та обмеженими економічними перспективами.

На думку експертки “для Путіна робота з ветеранами, які повертаються після закінчення війни, швидше за все, стане викликом”.

Для Путіна робота з ветеранами, які повернуться після закінчення війни, швидше за все, стане викликом“, – заявила експертка з питань Росії в Німецькому інституті міжнародних питань та безпеки Маргарет Кляйн.

Ті, хто пішов на фронт добровольцем, часто отримували виплати, що перевищували середню зарплату в кілька разів. Це стосується не лише підвищеної зарплати, а й одноразових бонусів за вербування, які сягали понад 40 000 євро“, – каже Кляйн.

За її словами, якщо Кремль не зможе запропонувати цим людям економічного майбутнього, зростає ризик хвилі насильства.

Кількість насильницьких злочинів зросла після повномасштабного вторгнення Росії. Існує реальна небезпека того, що деякі з ветеранів – подібно до тих, хто воював в Афганістані чи Чечні – стануть учасниками (організованої – ред.) злочинності“, – зауважила Кляйн.

Нещодавно російський диктатор Володимир Путін раптово заявив, що завжди думав про наступника. Він припустив, що боротьба може бути між кількома кандидатами.