Про це пише видання The Washington Post.
“Українські урядовці наполягають на тому, що вони борються з корупцією так само запекло, як їхні війська воюють з російськими окупантами на сході. Але західні уряди, включно зі Сполученими Штатами, кажуть, що цього все ще недостатньо, і це є джерелом дедалі більшої напруженості у відносинах між Києвом і деякими з його найсильніших прихильників, що створює постійну загрозу для додаткової економічної та військової допомоги”, – йдеться в матеріалі.
Журналісти також згадали про гучні антикорупційні справи. Наприклад, у статті згадується про те, як у квітні президент України Володимир Зеленський звільнив очільника Департаменту служби безпеки Іллю Вітюка після журналістського розслідування редакції “Слідство. Інфо”. А також про колишнього голову Верховного суду Всеволода Князева. Однак американські посадовці досі кажуть, що цього недостатньо. Таку ж думку має й держсекретар США Ентоні Блінкен.
“Те, що кількість справ подвоїлася, не означає, що корупції стало вдвічі більше. Навпаки: Це означає, що ми працюємо вдвічі ефективніше, ніж раніше”, – цитує видання очільника САП Олександра Клименка.
Однак західні країни не поділяють такої впевненості. Адже боротьба з корупцією важлива для того, щоб Україна зберігала мільярди не лише власних податкових коштів, а й західної військової та економічної допомоги.
“Хоча прямих звинувачень у нецільовому використанні чи привласненні американських грошей або зброї не надходило, члени Конгресу від Республіканської партії називали корупцію однією з причин перешкоджання наданню пакета допомоги на суму 61 мільярд доларів — багатомісячна затримка дозволила російським військам просунутися вперед”, – йдеться у матеріалі.
Раніше видання The Washington Post писало, що президент України Володимир Зеленський усуває чиновників, наближених до Вашингтона. За матеріалами видання, така напруженість в міжнародному партнерстві виникла через понад два роки війни та зростання загиблих серед українців.