У Японії відбулася зустріч розвідувального партнерства «П’ять очей», що свідчить про прагнення західних країн отримати розвідувальні дані про Китай. Про це йдеться у статті Global Times.
Зустріч з членами угруповання, до якого входять США, Великобританія, Канада, Австралія та Нова Зеландія, відбулася в рамках ширшої конференції, проведеної в Токіо серед старшого рядового складу Сил самооборони Японії, повідомила в середу газета Japan Times.
Хоча це перша подібна зустріч за межами країни “П’яти очей”, це не перший випадок, коли Японія бере участь у таких зустрічах. У жовтні Сили самооборони Японії вперше взяли участь у зустрічі в Канаді за запрошенням, повідомляє Nikkei Asia.
Зустріч викликала обурення в Пекіні: The Global Times, рупор Комуністичної партії, прогриміла, що «П’ять очей» «лише використовували завзяття Японії, щоб служити своїм власним цілям гегемонії».
Дедалі частіше лунають заклики як зсередини обох урядів, так і ззовні урядів до Сполучених Штатів і Японії збільшити обмін розвідувальною інформацією, оскільки планування війни вимагає набагато вищого рівня обміну інформацією між військовими. У зв’язку з цим постає окреме, але пов’язане з цим питання про те, чи слід включати Японію до провідної групи з обміну розвідувальною інформацією «П’ять очей».
Японія поглиблює партнерські відносини з членами групи — Австралією, Великобританією, Канадою, Новою Зеландією та США — і один експерт зазначив, що високопоставлені японські політики піднімали можливість офіційного приєднання країни до альянсу ще в 2020 році.
Японія довгий час прагнула підвищити свій статус, домагаючись членства в угрупованні «П’ять очей». І щоб отримати цю позицію, Японія прагне тісніше співпрацювати з «П’ятьма очима» в різних сферах, включаючи військову, безпекову, політичну і культурну, заявив Чжоу Юншен, заступник директора Центру японських досліджень при Китайському університеті закордонних справ.