Про це речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін повідомив в етері телемарафону.

У новому документі мають врахувати всі можливі сценарії на фронті, аби не допустити послаблення обороноздатності держави. Напрацьовуватимуть новий законопроєкт Міноборони й Генштаб.

Наразі були побажання від Генерального штабу, який розуміє оперативну ситуацію, загрози й ризики, які стають перед державою. Ми не можемо зараз ухвалювати поспішних рішень. Ясна річ, що популістських думок зараз дуже багато. Водночас ми маємо розуміти, що ескалація російської агресії триває, — сказав він.

Він наголосив, що окупанти продовжують наступати по всій лінії фронту, а послабляти Сили оборони зараз не можна.

Генеральний штаб, вочевидь, володіє повною картиною і повною ситуацією, яка наразі є, і перспективами. І, знову ж таки, маємо відштовхуватись від усіх сценаріїв, зокрема й не дуже оптимістичних. Зважуються всі моменти, аби не було такого, що десь будуть прориви чи десь буде послаблення оборони України, — додав Лазуткін.

Законопроєкт про мобілізацію: основні деталі

Нагадаємо, у січні Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію, яким пропонується змінити порядок її проведення. Проєкт закону був ухвалений у першому читанні, після чого Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув понад 4 тисячі правок.

Тепер парламент повинен ухвалити законопроєкт у другому читанні. До нього ще можуть вноситися правки в ході голосування.

Законопроєкт під час розгляду у другому читанні не буде містити норми про демобілізацію військових після 36 місяців безперервної служби. Водночас у проєкті закону залишили норми щодо обмеження прав ухилянтів.