Крім того, столиця отримала понад 3500 тонн гуманітарної допомоги, яка доставлялася зворотніми рейсами.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час робочого візиту до Варшави.

У рамках візиту заступниця КМДА зустрілася із заступницею мера Варшави Ренатою Казновською та відвідала з нею Центр тимчасового розміщення біженців Europejski Dom Spotkań Młodzeży, у якому перебувають жінки та діти, які виїхали з Києва в березні.

Київ Media

«Тут проживає близько 40 осіб, у тому числі з Києва і Київської області. Вони мають медичне забезпечення, отримують психологічну допомогу і допомогу з працевлаштуванням, дітям допомагають з отриманням освіти. Подібних центрів у Варшаві 8, і вони розраховані на 2000 осіб. А близько 2500 осіб, яких ми евакуйовували спеціальними залізничними рейсами, проживають у сім‘ях, які висловили готовність прийняти біженців, у друзів чи родичів. Також жінки з дітьми приїздили до чоловіків, які працювали в Польщі, а чоловіки повернулися в Україну», – зазначила Хонда.

Київ Media

Вона додала, що з початком російського повномасштабного вторгнення Варшава взяла на себе роль логістичного хабу зі збору, зберіганню та довезення до Києва гуманітарної допомоги від інших міст-партнерів.

Київ Media

«Завдяки цьому Київ отримав більше 3500 тон гуманітарної допомоги. Доставлялася вона здебільшого тими евакуаційними рейсами, які поверталися назад. Ця допомога йшла на забезпечення малозахищених категорій населення, осіб з інвалідністю, самотніх літніх людей, багатодітних родин», – розповіла Марина Хонда.

Фото: КМДА