На офіційній Instagram-сторінці президента України Володимира Зеленського було опубліковано допис зі світлинами подружжя Зеленських у національному одязі. Багато користувачів обурилися, бо вважають, що на президенті насправді не вишиванка, а національна російська сорочка — косоворотка.

Світлини Володимира та Олени Зеленських у вишиваних сорочках з’явилося не лише на сторінці глави держави, а й у його дружини.

«Наша гордість, наш символ і скарб» — написано в пості у Зеленського, в той час як у його дружини є ще й історія її прабабусі-вишивальниці.

Натомість користувачі більше обговорюють саме сорочку президента України. Частина з них переконані, що Зеленський замість української вишиванки надягнув традиційну російську сорочку косоворотку, в якій розріз розташований не по центру, а збоку, «скоса» (за однією з версій, такий розріз придумали, щоб у селянина не випадав натільний хрестик під час робіт).

Критичних дописів багато не лише в Instagram президента, а й у Twitter, де також є ці світлини.

Водночас, частина дописувачів зазначають, що такий фасон сорочок начебто був започаткований в Чернігівській та Полтавській областях, після чого поширився і на території Росії та став масовим. Критики Зеленського відповідають на це тим, що, мовляв, важливо, «як одяг сприймається», а не яке його реальне історичне походження.

Видання Tabloid повідомляє, що на Зеленських сорочки від дизайнера Artem Klimchuk та майстра з вишивки Руслана Панчука. Як розказав Климчук Vogue.ua, для президента був обраний популярний в східній Європі в XIX столітті крій «косоворотка». Для першої леді він створив вишиванку також за мотивами старовинного зразка, додавши квадратний виріз.

«Під час створення вишиванки для Володимира, за основу ми взяли національний костюм дніпропетровського регіону. Для сходу України бічний розріз на сорочці був досить типовим елементом. Він був дуже популярний в XIX столітті, але втратив свою актуальність після всього того, що з нашою країною зробив Радянський Союз. Також ми використовували традиційні орнаменти регіону і характерний виріз на сорочці для жінок квадратної форми. Ми стилізували трохи візерунки, вишили їх хрестиком і ретязем, переосмислили дизайн і осучаснили вишиванку, хоча вона створена за мотивами історичних сорочок, які зберігаються в музеях», — розповів Климчук.

Як ми повдіомляли, сьогодні українці відзначають День вишиванки, через що напередодні у магазинах етноодягу були черги.

Фото: Інстаграм, скріншот з Твіттер