Про це написало видання The Economist.
ЗМІ зазначає, що перед тим, як покинути посаду президента США, Байден проведе зустріч із Зеленським у Нью-Йорку на полях щорічної сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка відкриється 10 вересня.
США дозволили Україні бити по РФ боєприпасами GMLRS та артилерією (ідеться про прикордоння поблизу північних областей України), але не ракетами ATACMS.
Нещодавно також стало відомо, що адміністрація США заборонила Великій Британії та Франції надати дозвіл Україні на використання наданих ними далекобійних ракет Storm Shadow/SCALP за межами української території (крилата ракета містить деякі американські компоненти), наголосив The Economist.
За оцінками американського Інституту вивчення війни (ISW), у зоні дії ATACMS приблизно 250 військових об’єктів у РФ, із них лише 17 є аеродромами, із яких можуть вилітати літаки.
Чимало з них є великими військовими базами, станціями зв’язку, логістичними центрами, складами пального і боєприпасів, які буде складно перемістити без серйозних наслідків для воєнних дій Росії.
Застосування західної зброї по території РФ
Нагадаємо, партнери України з минулого року надають українським воїнам далекобійні ракети. Вони здатні знищувати цілі на відстані до 250 кілометрів. Але подібне озброєння ЗСУ не можуть застосовувати для ударів по території Росії.
Зокрема такі обмеження запровадили США. Вони дозволяють українським захисникам використовувати передане озброєння лише для ударів по російських окупантах, які розташовуються поблизу кордону. При цьому використовувати для далекобійних ударів по РФ ракети ATACMS заборонено.
Окрім того, важка ситуація і з застосуванням Storm Shadow. Попри багаторівневі переговори, уряд Британії залишився при своїй позиції: ракети Storm Shadow не можна використовувати для уражень по Курській області. Така сама заборона діє і від США, які опираються саме через заборону Великої Британії.
США чинять опір, оскільки побоюються ескалації з боку Росії. Проте Джо Байден заперечує відмову у використанні цих ракет, мотивуючи тим, що від України не надходило офіційних звернень.