Про це президент України зазначив у відео про висновки Ставки Головнокомандувача.
Найважливіше – була доповідь Головкома Олександра Сирського щодо наших оборонних дій на фронті та операції в Курській області. Вдячні всім солдатам і командирам за стійкість та рішучі дії. Серед іншого доручили міністру внутрішніх справ, іншим урядовцям, СБУ підготувати гуманітарний план для території проведення операції.
Окрім того, Володимир Зеленський повідомив, що ЗСУ контролює близько 1000 кв. кілометрів Курської області, проте не зазначив, скільки конкретно населених пунктів перейшли під контроль української армії.
Про що ще говорили під час Ставки
Президент України відзвітував про доповідь економічного блоку, першої віцепремʼєрки Юлії Свириденко.
Збільшуємо долю українського виробництва в державних закупівлях. Уряд готує для наших підприємств тривалі, прогнозовані контракти на 5–10 років. Ще кілька доручень. Координаційному штабу, ГУР, СБУ та МВС – підготувати чітку й прозору стратегію повернення наших людей з російського полону. Міністерству оборони та дипломатам – представити перелік необхідних дій з нашого боку, щоб отримати від партнерів дозвіл на використання далекобійної зброї для захисту нашої території.
Ситуація в Курській області
Варто зазначити, що з моменту початку бойових дій в Курській області минув вже тиждень. За цей час Генштаб ЗСУ, ГУР, СБУ та інші відомства не давали жодних офіційних коментарів щодо намірів ЗСУ та не давали офіційних коментарів. Майже усі новини розповсюджувалися у ЗМІ та соцмережах.
Наразі за даними росіян, 28 населених пунктів Курської області відійшли під контроль української армії. В.о. губернатора Курської області Смірнов зазначив просування ЗСУ на 12 км вглибину Росії. Водночас аналітики DeepState зазначають, що населених пунктів зайнято більше: 44 населених пунктів вдалося звільнити від окупації путінського режиму.