Про це йдеться у відповідному указі президента №59/2024.

Звільнити Залужного Валерія Федоровича з посади Головнокомандувача Збройних Сил України, — йдеться у тексті документа.

Водночас указами №58/2024 та №60/2024, він звільнив генерал-полковника Олександра Сирського з посади командувача Сухопутних військ Збройних Сил України та призначив його головнокомандувачем Збройних Сил України.

Зміна Головнокомандувача ЗСУ: що відомо

Ввечері четверга, 8 лютого, Зеленський повідомив про рішення звільнити з посади головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Натомість новим головнокомандувачем Збройних сил України був призначений Олександр Сирський.

Що відомо про нового Головнокомандувача ЗСУ?

Новий керманич Збройних Сил України — генерал-полковник Олександр Сирський — за час повномасштабної війни став одним із найбільш впізнаваних облич українського військового командування. Він очолював оборону Києва та керував стрімким контрнаступом ЗСУ на Сході.

Олександр Станіславович народився 26 липня 1965 року в селі Новинки Владимирської області Росії. У 1986-му році закінчив Московське вище військове командне училище.

Сирський із відзнакою закінчив Академію Збройних Сил та Національний університет оборони. Пройшов всі етапи служби в армії — від командира взводу до заступника начальника Генштабу ЗСУ.

На початку 2000-х Сирський командував 72-ю механізованою дивізією у місті Біла Церква. У 2013 році обіймав посаду заступника начальника Головного командного центру ЗСУ, відповідав за співпрацю з НАТО. На початку воєнного конфлікту на сході України у 2014 році Сирський очолив штаб АТО.

Початок повномасштабного вторгнення

З перших днів великої війни Олександр Сирський очолив оборону Києва. Під його керівництво  у березні-квітні 2022 року вдалося відігнати окупантів від столиці.

За успішну оборону Києва був нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня, а 5 квітня 2022 року відзначений званням Героя України.

У вересні 2022 року Олександр Сирський керував контрнаступом ЗСУ у Харківській області, внаслідок якого було звільнено сотні населених пунктів.

До сьогодні Сирський був відповідальний за операційну зону Східного угруповання військ — територія від Куп’янська (Харківська область) до Бахмута (Донецька область).