Про це він повідомив у соцмережах.
Глава держави заявив, що доручив якнайшвидше опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради необхідні законодавчі зміни, аби «з нашого боку все було забезпечено на 100% заради повної реалізації угоди про створення трибуналу».
«Прошу народних депутатів розглянути це питання невідкладно. Очікую і на швидке представлення командами Міністерства закордонних справ України та Офісу відповідного графіка роботи з партнерами для імплементації угоди про створення трибуналу та фактичного запуску інституції», — наголосив Зеленський.
Президент підкреслив, що цьогоріч в росії мають відчути, що їх відповідальність за злочин агресії є неминучою і що реально розпочався міжнародний юридичний процес для притягнення москви до відповідальності.
Нагадаємо, 25 червня Зеленський та генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе 25 червня у Страсбурзі підписали угоду щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України.
Очікується, що трибунал матиме міжнародну правосуб’єктність, а не статус гібридної або національної структури. Основу статуту становить стаття 8 Римського статуту МКС, яка доповнена критеріями агресивної війни з резолюції 3314 Генасамблеї ООН.
Крім того, Спецтрибунал передбачає, що ухвалювати вироки зможуть навіть без присутності обвинувачених, зокрема йдеться про політичне й військове керівництво росії та потенційно — Білорусі й КНДР.
Міжнародне кримінальне правосуддя має достатньо інструментів для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду — цим займається Міжнародний кримінальний суд.
Але є «об’єктивні правові перешкоди» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.