Президент України Володимир Зеленський у межах ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні провів першу зустріч із новим прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, під час якої відзначив незмінність підтримки України з боку нового британського уряду.

Дякую, що ви з нами від самого початку повномасштабного російського вторгнення. Дякую за всі військові та фінансові пакети та підтримку. Зранку я прочитав ваші повідомлення про дозвіл на використання дуже потужних і якісних ракет “Storm Shadow” по військових об’єктах на території РФ. Ми дуже вдячні!

Лідери також обговорили практичну реалізацію цього рішення, а сторони зосередилися на подальшому розвитку далекобійних можливостей України. З цим нашій державі мають допомогти й інші партнери. Окрім того, Зеленський відзначив лідерство Великої Британії в коаліції морських можливостей. Зокрема, обговорювали перспективи розвитку українського флоту за підтримки Великої Британії.

Зеленський обговорив з США дозвіл бити по території РФ

Окрім того, президент України також обговорив й дозвіл на застосування американської далекобійної зброї для ударів по території Російської Федерації. Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт, повідомляє  “Голос Америки”.

Як повідомив Сміт, США й надалі будуть коригувати безпекову угоду, яка була заключена з Україною. Пріоритет — нагальні потреби ЗСУ та стратегічна ситуація в обороні та на полі бою.

Також у ЗМІ з’явилася декларація щодо членства України в НАТО, яка визначає шлях держави до Альянсу, як фінальний: для вирішальної “крапки” потрібна лише згода усіх країн-членів. Однак головною умовою для завершення війни є також припинення будь-яких воєнних дій, але деякі політики НАТО дають невтішний прогноз.