Про це повідомляє RMF FM.

Слід нагадати, що до Вишеградської групи входять такі країни ЄС, як Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина.

«З великим здивуванням і занепокоєнням ми сприйняли рішення про подання скарги України до Світової організації торгівлі на нашу країну, і ми очікуємо, що Україна відкличе це рішення», – сказав заступник міністра сільського господарства Польщі Ришард Бартосік.

Він підкреслив, що це сприятиме подальшим переговорам і що Польща віддана діалогу з Україною.

«На моє запитання, чи буде Україна відкликати скаргу, відповіді не було. Міністр сказав, що це не є ключовим питанням, але це ключове питання для нас. Це дуже важливо. Це створило б хороший клімат, і ми б уникнули багатомісячних розглядів», – сказав Бартосік.

Господар зустрічі, міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний, підсумовуючи переговори, повідомив, що країни Вишеградської групи закликали Єврокомісію контролювати коридори солідарності, якими українське зерно має йти до третіх країн.

Ембарго на українське зерно: деталі

19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.

13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.

14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.

15 вересня Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.

Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.

Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.

У відповідь на це Україна подала позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до СОТ. Крім того, у Кабінеті міністрів України заявили про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонню заборону на імпорт української агропродукції.

21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.

22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України, з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.

На цьому тлі, Україна, п’ять сусідніх країн та інші країни-члени ЄС зустрінуться 28 вересня у Брюсселі, для вирішення «зернового» питання.

Фото: Getty Images