Про це пише Reuters.
«Після тижня запеклих боїв справжні випробування контрнаступу Києва ще попереду, оскільки українські війська перебувають на певній відстані від головної лінії оборони Росії, а основна частина сил, підготовлених для наступу, все ще перебуває в режимі очікування», – йдеться в матеріалі.
Польський військовий аналітик Конрад Музика, який стежить за ходом бойових дій, сказав, що лише 3 з 12 бригад, підготовлених для контрнаступу, були помічені в боях на південному сході.
Reuters пише, що для проведення контрнаступу Україна створила 12 бронетанкових бригад. 9 з них були підготовлені і оснащені Заходом. Бригада зазвичай налічує щонайменше 3500-4000 військовослужбовців. Україна також заявила, що Міністерство внутрішніх справ підготувало 8 штурмових бригад з 40 000 військових.
За даними аналітиків, основні сили ЗСУ зосереджені поблизу міста Оріхів у Запорізькій області та Великої Новосілки в Донецькій області, що приблизно за 80 км на схід.
«Це може свідчити, що українські генерали поклали око на Токмак, окуповане місто в Запорізькій області, розташоване приблизно за 25 км від лінії фронту. Ще за 50 км розташоване місто Мелітополь. Обидва населені пункти добре укріплені. Поблизу Великої Новосілки Україна звільнила групу з чотирьох сіл», – пише видання.
Музика зазначив, що спочатку контрнаступ просувався «добре», але через п’ять-шість днів цієї основної фази, прогрес, схоже, зупинився. Проте чому це сталося, він не знає.
«Контрнаступ ускладнюється нестачею авіації України. Київ місяцями лобіював на Заході постачання винищувачів F-16», але поки ще не отримав їх, пише Reuters.
Також Музика заявив, що Україна, ймовірно, втратила до 15% Bradley та кілька відсотків Leopard 2, проте не виключає, що деякі з них ЗСУ забрали та відправили на ремонт.
Військовий аналітик Джек Уотлінг наголосив, що поки що занадто рано говорити про успіх або провал наступу: «Ми повинні утримуватися від передчасних заяв про успіх чи невдачу».
Як ми писали, в НАТО позитивно оцінили перші дні контрнаступу України. Водночас, західні військові кажуть, що про справжній масштабний наступ можна буде говорити тоді, коли Україна застосує великі броньовані з’єднання у кількості від 500 до 750 одиниць техніки.
Фото: gettyimages