Про це заявив військовослужбовець Ігор Луценко у коментарі для УНІАН.
Луценко наголошує, що спроба розв’язати наявні проблеми на фронті шляхом мобілізації молодих хлопців “абсолютно ні до чого не приведе“.
В один отвір буде затікати, а з іншого з такою ж швидкістю витікати, хоч з десятирічного віку мобілізуй. Призовники не бажатимуть воювати, будуть йти у самоволки тощо.
За словами військового, якщо знизити мобілізаційний вік до, скажімо, 20 років, просто зросте кількість тих, хто буде йти на СЗЧ. Він додає, що СЗЧ вже стало в армії масовим явищем.
Наразі можна вже виділити дві категорії військових, які йдуть в СЗЧ:
- ті, хто вже дуже давно воює і “просто втомились від війни”;
- і ті, кого насильно мобілізували. Вони при першій можливості йдуть в СЗЧ.
Як уникнути зниження мобілізаційного віку
На думку Луценка, потрібно якісно перебудовувати армію під сучасну війну. Тут Україна рухається в хибному напрямку.
Це не питання кількості людей, це питання їхньої якості. Тобто в мене, умовно кажучи, мої 10 інженерів можуть замінити 100 осіб, якщо їм дати можливість адекватно працювати.
Якщо ж мобілізаційний вік все-таки знизять, то, додає Луценко, це відобразиться саме на політиці, а не економіці.
Тобто той, хто не хоче воювати, він не буде воювати. Скільки б йому років не було, якої б статі він не був. Механізми, як уникнути армії, за три роки вже сформувалися.
Не сформувалися ще механізми, як керувати армією ефективно і розвивати її, підсумував військовий.
Нагадаємо, 4 жовтня народний депутат України 9-го скликання від фракції “Голос”, секретар комітету Ради з нацбезпеки Роман Костенко висловив думку, що зниження призовного віку в Україні необхідне, адже на фронті не вистачає людей. Водночас практика мобілізації військовозобов’язаних до 25 років поширена у світі.
Натомість 7 жовтня народний депутат від фракції “Батьківщина”, член оборонного комітету Верховної Ради Вадим Івченко заявив, що Рада не обговорює зниження мобілізаційного віку в Україні до 20 років. Він додав, що цього питання навіть немає на порядку денному.