Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Генеральний директор «Охматдиту» додав , що попри російську ракетну атаку у відділеннях ендокринології, неврології, двох педіатричних відділеннях та відділенні СНІДу продовжували лікуватися десятки маленьких пацієнтів.

Діти залишилися тут, бо їхні корпуси зазнали мінімальних пошкоджень. Там збереглися вода, кисень, є все, що б лікувати на тому ж рівні. Тому ці діти перебувають там. Мають медикаменти, витратні матеріали, навіть харчоблок зберіг свою роботу.

Окрім того, у лікарні вже запрацювало відділення радіології.

А також до “Охматдиту” перемістять пацієнтів з онкології. Ймовірно, це відбудеться вже 12-13 липня. Їх перевезуть у новий корпус.

Окрім того, лікарня та МОЗ обговорювали можливість надання допомоги діалізним хворим у цьому корпусі.

Гендиректор лікарні зазначив, що «Охматдит» зараз може приймати приблизно до 100 дітей у наявних корпусах. Ще приблизно 50 дітей зможуть перевезти найближчим часом після сьогоднішньої оцінки.

Натомість міністр охорони здоров’я додав, що зруйнований корпус не підлягає відновленню.

Ми чітко знаємо, що цей корпус не підлягає відновленню. І зараз відбувається процес технічного обстеження приміщення старого технічного корпусу. Швидше за все, він також буде підлягати знесенню

Раніше ми повідомляли про те, що в “Охматдиті” є перша жертва серед дітей — у лікарні помер хлопчик, який на момент ракетної атаки перебував у критичному стані. Попри боротьбу лікарів за його життя, яка продовжувалась понад дві доби, маленький пацієнт не вижив.

Нагадаємо, 8 липня Росія здійснила злочинний ракетний удар на клініку “Охматдит” у Києві. Внаслідок удару загинуло 3 особи, ще понад 50 поранені. При цьому, Кремль відмовляється визнавати удар по лікарні та виправдовується, що “не бʼє по цивільних обʼєктах”, а трагедія сталася внаслідок падіння антиракети, тобто — ППО.