Відсутність узгодженої реакції Росії на українське вторгнення в Курську область і швидкість просування українських військ вказує на те, що українські війська змогли досягти оперативної несподіванки вздовж кордону з Росією.

КИЇВ24
Українська армія. Фото: Getty Images

Про це йдеться у звітіамериканського Інституту вивчення війни (ISW).

В Інституті вивчення війни зауважують, що Кремль майже напевно намагатиметься повернути територію в Курській області, оскільки значне просування ЗСУ вглиб Росії стало б стратегічним ударом по багаторічних зусиллях Путіна.

Аналітики звертають увагу, що 8 серпня Путін провів віртуальну зустріч з виконувачем обов’язки голови Курської області Олексієм Смірновим щодо операцій України в області й заявив, що він “в цілому знає ситуацію”. Російські мілблогери підкреслили занепокоєння щодо безпеки російських цивільних осіб та неорганізованої евакуації цивільного населення.

Путін, ймовірно, вважає, що він повинен реагувати на загрозу цивільному населенню, щоб запевнити російську громадськість, що ситуація знаходиться під контролем, і уникнути значного внутрішнього невдоволення, пишуть аналітики.

Раніше Кремль зображував себе здатним швидко реагувати на проукраїнські рейди в Росію, і Кремль, ймовірно, оцінює, що значні територіальні здобутки України в Росії становитимуть загрозу зусиллям Кремля позиціонувати себе як стабільний режим, що контролює ситуацію з внутрішньою безпекою в Росії та ефективно керує війною в Україні, – йдеться у звіті.

В ISW не готові оцінити, який з цих можливих способів дій з боку РФ є найбільш вірогідним, але наводять їх:

  • російське військове командування може вирішити використати наявні сили, які вже розгорнуті в зоні міжнародного кордону;
  • використати існуючий Північного угруповання військ, розгорнутого вздовж російсько-українського кордону;
  • передислокувати оперативні резерви, накопичені для запланованого наступу влітку 2024 року, та/або відносно краще забезпечені й більш боєздатні фронтові підрозділи в Курську область з інших ділянок фронту;
  • зберегти сили, які наразі перебувають у Курській області, але може передислокувати туди значну кількість авіації та ударних підрозділів, щоб підвищити здатність Росії повернути собі територію.

“Прорив” у Курській області та наслідки

Газета The Washington Post із посиланням на “радника президента Володимира Зеленського” писала, що Україна нібито взяла під контроль газовимірювальну станцію Суджа в Курській області.

Станція Суджа є останнім чинним пунктом перевалки російського природного газу через Україну в Європу. У 2023 році трубопроводом Уренгой-Помари-Ужгород до Європи було перекачано близько 14,65 млрд кубометрів газу. Це близько половини російського експорту природного газу.

Також українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів. Про це пише росЗМІ “Агентство”.

Нагадаємо, що вранці у вівторок, 6 серпня, низка ЗМІ почала заявляти про те, що у Курській області українські військові нібито прорвали кордон та взяли під свій контроль декілька населених пунктів. Вже 7 серпня, ЗМІ ширили інформацію про бої за місто Суджа, яке розташоване за 9 кілометрів від кордону.

Наразі ЗМІ повідомляють про низку сіл у Курській області. Також відомо, що велика кількість росіян здалася у полон – про це свідчать запити у державному проєкті “Хочу найти”. На події у Курській області відреагували й на Заході.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин