Невизнання Міністерством освіти результатів виборів в Києво-Могилянській академії — це помста міністра освіти Сергія Шкарлета переможцю виборів Сергію Квіту. Про це написала редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва у своєму Фейсбуці.
Вона нагадала, що у 2020 році Етичний комітет Нацагентства з питань вищої освіти, яке очолював Квіт, виявив плагіат у трьох роботах на той час в.о. міністра освіти Шкарлета.
«А ще Квіт очолював Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, що у жовтні 2020 року визнало нинішнього міністра освіти Сергія Шкарлета плагіатором. В принципі, у будь-які цивілізованій країні після викриття у плагіаті людина НІКОЛИ не може стати міністром. Це найгірший злочин із можливих для науковця і пляма на репутації до кінця життя. Але Шкарлет став міністром. Перед голосуванням у Раді спільнота Могилянки, до речі, просила нардепів за Шкарлета не голосувати. Бо це неприйнятно (…) Звичайно, Шкарлет не може прийняти той факт, що президентом вишу стане людина, яка звинуватила його в плагіаті» — нагадує Мусаєва.
Мусаєва продовжує, що в результаті «помсти закомплексованої людини» страждають студенти «легендарного вишу, які вже 2 роки не мають свого президента».
Також вона пише, що хотіла б побачити виступ Шкарлета в парламенті щодо цієї ситуації. Мусаєва нагадала також, що ректор НАУ Луцький, який нещодавно відрахував голову студради, який виступив проти забудови вишу — друг Шкарлета ще з часів міністра освіти Табачника.
Зауважимо, що Сергій Квіт в коментарі «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ» так відповів на запитання щодо конфлікту з Шкарлетом:
«Ми з паном міністром спілкуємося, тому що я очолюю Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти, він очолює Міністерство освіти і науки України. Інсититуційно ми повинні спілкуватся, бо інакше це буде колапс вищої освіти. Тому ми спілкуємося із міністерством, і в робочому режимі. Якщо ви маєте на увазі, що ми абсолютно… що міністерство і агентство не спілкуються, то це не так. Спілкування відбувається, ми спільно обговорюємо законопроекти і підзаконні акти».
Нагадаємо, 27 січня невідомі під час голосування за президента НаУКМА поцупили одну скриньку з бюлетенями і облили фарбою іншу. На місце прибула поліція, і згодом втрачену скриньку вдалося знайти, голоси підрахували.
Перемогу здобув екс-міністр освіти України Сергій Квіт (52,8%), Наглядова рада закликала Міносвіти якнайшвидше підписати з ним контракт.
У вівторок, 1 лютого, Сергій Квіт, який набрав найбільше голосів на виборах, подав в Міністерство освіти і науки України документи на спецперевірку для свого призначення. Натомість в МОН заявили, що результати виборів не визнають і оголосили новий конкурс.
Фото: Фейсбук