Як використовують сучасне устаткування, йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Військовослужбовець Валерій уже четвертий місяць освоює навчальний протез. Праву кінцівку чоловік втратив захищаючи Україну під Бахмутом.

«Місяці пройшли після поранення і організм, можна так сказати, звик. Що є одна нога і є милиці. А зараз з’явилася друга нога і адаптується організм, повністю перелаштовується знову на дві ноги», – розказує він.

Крок за кроком чоловік навчається на тренувальних сходах. А щоб відновити рівновагу вправляється на балансирі. Це частина обладнання, яке до центру ментального здоров’я у Ворзелі передали благодійники.

«Ми повинні допомагати щодня в тилу тим людям, які за нас стоять і воюють. Тим більше дуже багато людей і поранених, і тих, хто отримав травми. Тому треба бути в єдності треба бути згуртованими», –  каже  Костянтин Голубятніков, співзасновник благодійного фонду.

«Ми надаємо підтримку різним українським закладам охорони здоров’я, в тому числі і реабілітаційним центрам. Одним із них якраз є Ворзельський центр який є одним із опорних. І надає зараз дуже важливу та необхідну допомогу як для жителів громади, так і для пацієнтів, які надходять з різних куточків країни. Ми розуміємо наскільки це важлива підтримувати такі заклади», –  додає Ярослав Ляхович, представник компанії-благодійника.

Медики розповідають – подароване обладнання допоможе розширити спектр та покращити якість реабілітаційних послуг, які пацієнти отримують у стінах центру.

«Це дороговартісне обладнання яке в подальшому дасть змогу укласти додаткові договори з національною службою здоров’я України, законтрактуватися і мати ще дохід. Воно абсолютно може бути використане для всіх людей які мають проблеми з фізичним здоров’ям з ментальним здоров’ям, які потребують психологічного відновлення, фізичного, як захворювання центральної нервової системи, опорного-рухового апарату», – каже Тетяна Пономаренко, генеральна директорка Київського обласного центру ментального здоров’я.

Ще одна новинка центру — це кабіна підвісної терапії. Завдяки цій системі лікарі можуть розвантажити і розслабити різні групи м’язів у пацієнта, або ж навпаки — ефективно їх навантажити.

«За допомогою кушетки ми можемо підіймати або опускати пацієнта, також ми можемо підвісити пацієнта на троси, для того, щоб був ефект невагомості. І за рахунок цього ми можемо полегшити виконання вправ», – розповів лікар-невролог з фізично-реабілітаційної медицини КОЦМЗ Андрій Тимченко.

Центр ментального здоров’я у Ворзелі за рік обслуговує близько 4 тисяч пацієнтів. Це — цивільне населення та наші захисники з різних куточків України. А незабаром у закладі відкриється оновлене відділення медико-психологічної реабілітації зі спеціально обладнаними кімнатами та палатами для стаціонарного перебування.

Юлія Махових