Як вражали наші барселонців, йшлося в етері КИЇВ24.

Майстер-класи для барселонців давали учасники Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня». Іспанці долучилися до вивчення українських народних танців родинами, від малого до великого.

«Участь Києва в цьому фестивалі — це безпрецедентна можливість привернути увагу в Іспанії  і зацікавити людей, спонукати їх далі вивчати історію, показати багатство нашої культури, наші костюми, наші традиції. У контексті Києва це не про святкування, це про шанування незалежності, шанування тих спільних цінностей, які ми поділяємо як європейські міста», – зазначила голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха.

На фестивалі LA MERCÈ  барселонці та гості міста мали змогу ознайомитися з творчістю нашої видатної української художниці Марії Примаченко, насолодитися фантазійним світом її образів, та гармонійним поєднанням ліній і кольорів. Фотовиставку її робіт в одному з центральних парків Барселони представив Національний музей українського народного декоративного мистецтва.

Примаченко творила у жанрі примітивного, наївного мистецтва. Впізнавана в усьому світі манера художниці припала барселонцям до душі.

У роботах Марії Примаченко відображений художній код української нації, вважають деякі експерти. Її майстерністю захоплювалися Пікассо і Марк Шагал.

Фестивалю LA MERCÈ – понад століття. Останнім часом Барселона запровадила традицію запрошувати на свято міста з інших країн та континентів. Цьогоріч, до річниці підписання угоди про побратимство, Київ — перша скрипка на LA MERCÈ.

КИЇВ24

«Фестиваль LA MERCÈ – найголовніше свято Барселони. Протягом року разом з Інститутом культури з мерією Барселони готували програму до цього свята. Це теж було не дуже просто в нинішніх умовах. Нам дуже хотілось представити й історію, і розмаїття української культури. Це допомагає їм пізнати державу, пізнати тих людей, кому вони допомагають, і наскільки ми спільні цінності поділяємо при нашій самобутності, що наше місце справді в європейській родині», – каже Вікторія Муха.

Київ зможе здивувати барселонців ще не на одному фестивалі, запевняють в КМДА.

«Ми хотіли різного, ми хотіли набагато більшого. Але можливості були обмежені. Концепція фестивалю передбачає лише вуличну виставу, лише просто неба. І неможливо встановити або декорації або відповідне світло, яке має значення в таких виставах. Але ця робота вдалася. Наші митці справді обдаровані, спроможні нести дуже високий рівень культури, майстерності й професійності», – додав директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.

LA MERCÈ – це тільки початок культурної співпраці між містами. Наразі тривають перемови щодо проведення днів культури Барселони в Києві.

Оксана Опришко