Що може запропонувати Північна Корея для посилення військового потенціалу росії, про це йшлося у матеріалі КИЇВ24.
Північна Корея має одну з найбільших постійних армій в світі – понад мільйон військових. І ще майже п’ять мільйонів резервістів. Але якщо кількістю «живої» сили КНДР відкрито хизується, то збройний потенціал Північної Кореї через закритість країни відомий лише приблизно. За даними світового рейтингу військової могутності 2017-го року на озброєнні армії КНДР перебуває 78 субмарин, 5025 танків, 2250 САУ, 4300 одиниць артилерії та 458 бойових літаків.
А от автори The Military Balance пишуть, що Північна Корея сумарно має 3500 танків. При цьому вони й досі використовують «металобрухт» на кшталт Т-34, Т-54 і Т-55, а також 560 легких танків ПТ-76, котрі пам’ятають ще Хрущова. Але для Росії, яка через втрати і так вивела на поле бою уже весь свій мотлох, це буде неабияким підкріпленням.
Північно-корейські бронемашини теж дісталися у спадок після другої світової війни. З понад двох з половиною тисяч БТРів – тільки три десятки сучасних.
В принципі, Хрущова пам’ятає і більшість «бортів» бойової та військової авіації КНДР. Із сучасних літаків армія КНДР має лише 18 винищувачів МіГ-29 та 34 штурмовики типу Су-25.
А от чим насправді армія КНДР може хизуватися – це кількістю, але не якістю, своїх артилерійських систем.
У КНДР десятиріччями робили ставку саме на артилерію. The Military Balance стверджують, що на кінець 2021 року армія КНДР мала щонайменше 21 тисячу артилерійських систем у калібрах 122-, 152- та 170-мм. При цьому більшість з них саме радянських калібрів. А ще на озброєнні північно-корейської армії знаходяться радянські гармати. І на додаток ще 5,5 тисяч РСЗВ, більшість у «градівському» калібрі – 122 мм. Іншими словами, КНДР має величезні запаси боєприпасів для ствольної та реактивної артилерії, які сумісні з російськими. І саме вони зараз є для РФ дефіцитним товаром.
Росію також можуть зацікавити легкі БПЛА, які є на озброєнні у КНДР. Ці дрони – «Пчела-1» – ще радянського виробництва, розробки 1980-х років. Але тут беруть не якістю, а кількістю.
Однак не можна сказати, що вся зброя північно-корейської армії застаріла і не відповідає сучасним стандартам. Росію, наприклад, може дуже зацікавити абсолютна новинка зброярів КНДР – баражуючі боєприпаси, які запускаються з транспортно-пускових контейнерів.
Є у Північної Кореї і танки нового покоління. Їхня розробка велась під особистим контролем Кім Чен Ина, і має абсолютну перевагу над російським проектом, взятим за основу, вона не глохне під час параду на відміну від сумновідомого танку Армата.
Окрім того, КНДР може запропонувати високоточні реактивні системи надвисокого калібру, які, на відміну від російських зенітних ракет С-300, призначені для ударів по наземних цілях. А через те, що ракета нагадує американський ATACMS, – це дозволить ФСБшникам стріляти нею по Воронежу та говорити, що це не вони.
На щастя, своїм ядерним потенціалом Кім Чен Ин ділитися з Путіним не готовий. Кажуть, міжконтинентальні балістичні ракети Північної Кореї здатні доправити ядерну боєголовку у будь-яку точку США. І саме ракетно-ядерна програма надає армії КНДР могутнього статусу. Але це інша історія.