Більше про проєкт йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Від Миколаєва до лінії фронту кілька десятків кілометрів. Утім ця історія не лише про війну, а про людей, які творять на цій війні добро. Два місяці тому волонтери найбільшого екоруху країни Let’s do it Ukraine відкрили «Добру кухню» у Харкові. Тоді людям із найбільш постраждалих районів міста та області роздавали гарячі обіди. і за місяць допомогли 15-тьом тисячам харків’ян.

З 18 серпня Добра кухня запрацювала й у Миколаєві.

«Змінили трошечки подачу, тому що в Харкові проєкт ішов місяць, а тут він буде 4 місяці іти. І ми взяли за основу, що будем змінювати географію. Ми будем дивитись на актуальність куди більше потрібно, наприклад, в нас є села досі, в яких немає взагалі комунікацій», – розповіла Юлія Мархель, координаторка Let’s do it Ukraine SOS.

Зараз у місті проживає майже пів мільйона людей. Це не тільки місцеві, а й переселенці із сусідніх селищ. Бо деякі з населених пунктів поблизу зруйновані майже вщент. Один із тих, хто прийшов по допомогу — пан Микола. Чоловікові 75  і сюди він приїхав із Котлярова — села, розташованого на кордоні Миколаївської та Херсонської областей. У його будинку згорів дах, тож Микола переїхав до квартири дочки.

Таких історій у цьому місці — сотні.

Ті, хто не втомлюється творити добро, ще й встигають нагадувати людям про екологію.

«Ми дійсно залишили екологічну упаковку, це просто має бути. Але тут не буде видачі в боксах, як ми раніше видавали», – каже Мархель.

За час роботи Доброї кухні в Миколаєві планують залучити 70 волонтерів, які чергуватимуться протягом 4 місяців. А за день роздаватимуть близько 300 екопакунків зі стравами. Окрім міста, бокси відвозитимуть і в сусідні райони Миколаївщини та Херсонщини.

Наприклад, селище Луч розташоване на кордоні Миколаївської та Херсонської областей. Від більшості будинків тут залишилися лише стіни, фасади посічені обстрілами, частина помешкань стоїть без вікон, а газу немає ще від минулого березня.

Окрім їжі волонтери тут роздають іще й побутову хімію: засоби для прання, чищення та сміттєві пакети. Попри великі руйнування, тут живе майже 200 людей. Повернулися навіть сім’ї з дітьми.

Аліна Люшина