Більше про епідситуацію в Києві йшлося у сюжеті КИЇВ24.

У 2020-2021 роках в інфекційних відділеннях не було пацієнтів з підтвердженим грипом, не тому, що його не діагностували. Просто Covid-19 тоді його витіснив повністю, нині у відділеннях співвідношення пацієнтів з підтвердженим Covid-19 і підтвердженим грипом 50% на 50%.

Підтверджують таке співвідношення у Київський міській лікарні номер 4. Завідувачка інфекційного відділення називає ситуацію напруженою. І Covid-19, і грип цього сезону переносяться важко.

«Два, два з половиною, майже три роки ми не стикалися з грипом, зараз грип повернувся, з тією ж симптоматикою, такий же тяжкий. Це, мабуть, говорить про те, що так, як і очікувалося, Covid-19 стане сезонним захворюванням, а грип ми і розуміли, що він повернеться так чи інакше», – каже завідувачка інфекційного відділення Київської міської лікарні № 4 Наталія Ралець.

Covid-19, хоч і поступився своїм царюванням у світі вірусів, але і досі вкрай небезпечний. Лише за перший тиждень цього року в Києві від Covid-19 померло 10 людей. Загалом в Україні З початку епідеміологічного сезону хворих на Covid-19 і грипу близько двох мільйонів. Додає клопоту і те, що коронавірусна інфекція постійно мутує і змінює свій вплив на організм.

«Висипка на шкірі, тромботичні різні прояви оце ми стикаємося з такою клінікою. Температура не обов’язково висока, буває з катаральних явищ, а буває з кишкових проявів. Судинні різні прояви присутні, шкірні прояви присутні. Тобто він вже став такий, має багато облич і не завжди люди запідозрюють, що саме це є Covid-19», – розповіла лікарка.

Стабільно високий відсоток пацієнтів з важким перебігом вірусних інфекцій.

«Щодня до нас надходять пацієнти з діагнозами Covid-19, грип. Це можуть бути від одного до трьох надходжень саме до нас у відділення інтенсивної терапії, також у нас є інфекційне відділення туди надходять пацієнти легкого та середнього ступеня важкості, до нас поступають більш важкі з важким перебігом», – розповіла лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії інфекційних хворих Київської міської лікарні № 4 Анастасія Гайдук.

Нині ситуація в інфекційних відділеннях Києва не критична, контрольована. Хоча пацієнтів вистачає, важливо пам’ятати, що сюди потрапляють ті, хто вже має певні ускладнення, або тяжкий перебіг хвороби.

Вберегтися від ускладнень може допомогти вакцинація, наголошує Анастасія Гайдук.

«Від Covid-19 наразі безкоштовно, від грипу — в залежності від поліклініки. В деяких поліклініках державних також передбачена програма безкоштовного вакцинування, але можна також і в приватних клініках вакцинуватися. Ціна від 300 до 600 гривень варіюється», – зазначила вона.

Де і як краще зробити щеплення розкаже ваш сімейний лікар. До нього обов’язково треба звернутися перед вакцинацією, аби розуміти доцільність процедури в конкретному випадку.

Та не коронавірусом і грипом єдиними, в Україні циркулює парагрип, аденовірусна і риновірусні інфекції, респіраторно-синцитіальний вірус й безліч інших, зустріч з якими не принесе нічого приємного. А за відсутності правильного лікування наслідки можуть бути сумними.

Лікарі радять українцям подбати про свій імунітет через збалансоване харчування, фізичну активність, і дотримання елементарних правил гігієни. Часто мити руки, провітрювати приміщення, у місцях великого скупчення людей носити маски.

Наталія Бєлогурова