Війна застала 80-річного пенсіонера Олександра в Маріуполі. Там, разом з дружиною Галиною, він прожив більш ніж 50 років. Перші півтора місяці вони переховувались у підвалі вцілілої багатоповерхівки. Про історія маріупольця йшлось у сюжеті телеканалу «Київ».
«Ми півтора місяці пробули у підвалах. Жили спершу під одним будинком, який вцілів, а потім приїхали буряти, днр-вці і сказали: «Ті, хто старші, виходьте». Вони провели нас через проспект під прицілом автомату. Потім зібрали нас в автобуси і вивезли з Маріуполя», – каже врятований маріуполець.
Окупанти вивезли подружжя спочатку до Нікольского, що за 20 км від Маріуполя. І планували везти далі – до Ростова. Втім вночі, один з місцевих допоміг парі втекти. Він переправив Олександра та Галину до Мангуша, іншого селища неподалік Маріуполя. Там подружжя 2 тижні жило в сараї, аж поки добрі люди не допомогли дістатись до Запоріжжя, а звідти – до Києва. Втім як би добре не було в столиці, чоловік все одно тужить за домом.
«Дуже сумуємо за Маріуполем, за морем. У нас з балкону було море видно, чудова набережна, прекрасні фонтани. Втім найголовніше – це фотографії, щоденник мій, який вів багато років, бібліотека в мене велика була» – каже Олександр.
З туги за домом чоловік вирішив написати оголошення, в якому попросив небайдужих знайти йому баян:
«Я маріуполець-пенсіонер. Рашисти розбили мою квартиру і спалили. Згоріло все: майно, техніка і мій баян. Дорогі кияни, прийму в дарунок, або куплю за помірну ціну баян. Туга заїла, душа плаче. Велике вам дякую за розуміння і доброту», – написав чоловік в оголошенні.
І кияни відгукнулись: «Як почалися дзвінки, дуже багато людей хотіло допомогти. За цей час можна було б уже 100 баянів взяти», – ділиться Олександр.
Втім грає чоловік не часто. Торкаючись клавіш баяна, тужить за тим, що залишилось там, у рідному Маріуполі.
Аліна Люшина
Фото: скрін