Про це йшлося у матеріалі КИЇВ24

Ще на початку повномасштабного вторгнення Кабмін вирішив зробити послаблення для людей, оскільки багато громадян виїхало і робити своєчасні повірки лічильників було не завжди можливо. Тому постанова №412 дозволяла до кінця воєнного стану не проводити обов’язкову повірку лічильників. Вона має проводитись кожні 4 роки.  Тепер правила змінилися.((директор структурного підрозділу «Енергозбут» комунального підприємства «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін

«В квітні 2023 року було підписано, нову постанову кабінету міністрів за номером 440, яка з незрозумілих причин була опублікована у травні 23-го року, а набула чинності в червні 2023 року. Відповідно до положень цієї 440 постанови Кабінету міністрів, було скасовано постанову кабміну номер 412 в рамках якої модна було не здійснювати  періодичну повірку приладів обліку, та навпаки зобов’язала протягом спливу  тримісячного терміну після закінчення опалювального сезону, всім споживачам виконати повірку приладів обліку», – пояснює директор структурного підрозділу «Енергозбут» комунального підприємства «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Стежити за тим аби лічильники були перевірені має не компанія, а саме власник квартири і платити за цю процедуру він теж має з власної кишені.

На сьогодні у місті близько 100 тисяч лічильників тепла не пройшли перевірку, 160 тисяч лічильників холодної води і 140 тисяч гарячої води.

Є сертифіковані компанії, які займаються цією повіркою і сьогодні їхніх потужностей не вистачає і цим користуються шахраї.

«На даний момент в місті Києві спостерігається підвищення активності шахраїв, у зв’язку з чим ми рекомендуємо всім споживачам замовляти дані послуги виключно в ПрАТ «АК «Київводоканал» та «Центрі комунального сервісу». Не звертайтесь до сумнівних посередників», – наголошує головний інженер Розрахункового департаменту ПрАТ «АК «Київводоканал» Євген Шкадро.

«Прилади обліку гарячого і холодного водопостачання і теплової енергії мають повірочний інтервал, ми рекомендуємо завчасно переглядати цю інформацію в своїх документах на лічильник, або споживач може це зробити, безпосередньо звернувшись до центру комунального сервісу. Консультації надаються оператором за номером телефону 247-40-40, на особистому прийомі в районних сервісних центрах  і також будь-яким зручним каналом дистанційного зв’язку. Контакти можна знайти у на нас на сайті», – зазначила заступниця комерційного директора комунального концерну «Центр комунального сервісу» Юлія Петрик.

Ситуація стосується не  лише Киян. Закон діє по всій Україні. Виключення зробили лише для прифронтової зони, зони, де ведуться бойові дії,  і окупованої території. Якщо повірка не буде проведена вчасно, такі абоненти отримуватимуть рахунки за стандартними нормами.

Наталія Белогурова