Про українського льотчика Вадима Ворошилова йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Кажуть, у льотчики йдуть зухвалі, але й дуже романтичні особи.
«Уявіть собі, йде дощ, небо похмуре, а ти маєш змогу за хвилину опинитися понад хмарами й побачити сонячний небокрай. Це — неймовірно», – так казав Вадим Ворошилов на початку своєї льотної кар’єри.
У 17 років він склав військову присягу в ліцеї, потім – вступив до Харківського національного університету Повітряних Сил. Дитячі мрії про небо стали дорослою реальністю.
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Вадим – у лавах ЗСУ.
«Цей МІГ-29 – пошкоджений ворогом, але – незламний!» – написав Вадим про свій літак у соцмережі 16 березня 2022-го.
Саме під час цієї війни прийшло розуміння власної могутності: «Один літак може знищити цілі підрозділи ворога. Це – потужність і сила».
За якихось пів року пілот перестав ховати обличчя.
«Нехай орки ховаються, ми – у себе вдома, ми – захищаємо рідну землю!», – каже він.
Вадимові Ворошилову, майорові Повітряних Сил ЗСУ – лише 29 років. А він – уже Герой і його позивний знає вся Україна.
До речі, щодо позивного. У далекому 2017-му, коли вже йшла АТО, а росіяни кричали про українських нацистів, Вадим Ворошилов вирішив пожартувати. Він згадав найкращого німецького пілота-аса Другої світової Еріха Альфреда Гартманна, який мав позивний Карая. Гартманн помер за рік до народження Вадима. Під час війни Еріх здійснив понад 1400 вильотів, збив понад 225 ворожих літаків і жодного разу не був поранений, хоча втратив 14 своїх залізних птахів.
Під відео, опублікованим Вадимом, якось з’явився такий коментар: «Знаєш, KARAYA, у той вечір, коли літак із жахливим гуркотом пролетів над дахом мого будинку, я вигукнула: «КАРАЯ!» Я тебе відчула! Я раділа! Імена інших пілотів я не знаю, а твоє запам‘яталося. Синку! Будь здоровим, бережи себе й Україну!»
Напевно, це написала мешканка Вінниці. 22 жовтня 2022-го там йшов повітряний бій. Вадим тоді збив кілька ракет та 5 ворожих дронів. Утім, скло кабіни та носова частина його літака були вщент зруйновані. Та льотчику вдалося відвести літак подалі від населеного пункту, а вже потім – катапультуватися.
«Мені – пощастило. Вдалось відвести некерований літак від будинків, приземлитись на м’яке поле, зберегти очі, шию та спину. На щастя, і ракети, що залишались у літаку -не здетонували…», – розповів він.
Згодом ця світлина облетіла всі соцмережі. Фото Карая зробив під час катапультування. Півтори тисячі метрів здолав із парашутом десь за 2 хвилини. Робив селфі не для історії, а щоб зрозуміти, наскільки серйозні його рани. Лікування тривало 4 місяці. А згодом фанати «Вінницького Привида» вже раділи: Він — повернувся!
Вже після лікування Вадим лишив автограф на ракеті, якою збив один із 5 ворожих дронів-камікадзе. У 204-й бригаді тактичної авіації Повітряних СилУкраїни своїм Героєм пишаються. А на її сторінці у соцмережі часто з’являються такі запити: «Хочу до вас, дайте телефон відділу кадрів!»
Одна з останніх мрій Вадима Ворошилова – сісти за штурвал американського винищувача F-16. Цього ж чекає і вся Україна.