А про один з нещодавно відремонтованих будинків йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Пані Наталія до своєї квартири на Лук’янівській заїхала наприкінці 80-тих. Щойно заселилася — відчула: будинок споруджено з неякісних панелей. А в її оселі гуляє вітер, сиро та холодно.

Тоді утеплювалися, як могли, на стіни вішали килими, потім самотужки обклеїли їх пінопластом. Однак результати були нульовими.

«Коли підносиш руку до стіни — то через цей килим відчувається, як воно все сифонить, такі маленькі струмки холодного повітря прямо в долоні били», – розповідає власниця квартири.

У подібних умовах близько 30 років тут мешкала більш як сотня родин. А 2016-го люди вирішили розв’язувати проблему разом і комплексно.

«Перш за все було встановлено вікна металопластикові, у місцях МЗК (місця загального користування, —  ред) встановлено дверцята. Енергоощадні, що дозволяє створити буферну зону, не випускати тепло з будинку. У нас відремонтовано дах, у нас відремонтовано фасад. Точніше — його утеплено. Всі сто відсотків нашого будинку утеплено. Будинок виглядає як новий», – розповіла голова ЖБК «Автомат-2» Тетяна Дар’їна.

Роботи коштували понад 5 мільйонів гривень. Мешканці проінвестували 30 відсотків вартості. Гроші на це збирали поступово, додавши витрати у квартплату. Решту 70 відсотків ремонту профінансували з міського бюджету. За минулий рік у Києві реалізували 125 подібних енергоефективних проєктів. На це спрямували 155 млн грн.

«Не тільки в цьому випадку, у всіх випадках, у цих тисячі проєктів які ми реалізували, виключно гарні відгуки людей. Чому? По-перше, тепло у домівках, по-друге — це заощаджує плати за комунальні послуги, за тепло. І тепло зараз не дешеве і, наприклад, у цьому будинку за декілька років ті кошти, які мешканці інвестували в утеплення, вони вже повернулися і далі порівняно з сплатою за тепло, інші будинки, які знаходяться поряд, сплачують на третину більше ніж мешканці цього будинку», – пояснив міський голова Віталій Кличко, який відвідав відремонтований за міською програмою будинок.

У майбутньому мешканці цього будинку планують встановити індивідуальні теплові пункти. Це дасть змогу заощаджувати на опаленні ще більше.

Юлія Махових