Куди Путін все ж таки може поїхати, а також хто зі світових лідерів зважився стати його гостем, йшлося у матеріалі КИЇВ24.
Останній закордонний, якщо можна так вважати, візит Владіміра Путіна був 19 грудня минулого року. І їздив він звісно до свого найвідданішого друга Александра Лукашенка.
Тоді диктора зустрічали з хлібом-сіллю. Під час цього Путіну подарували букет квітів, що стало приводом для жартів про “солодку парочку”.
Відтоді бункерний не виїжджав за кордон, а лише пересувався росією. Також їздив у так звані псевдореспубліки. Утім невідомо чи він це був, чи як завжди його двійник.
Однак першим виїздом Путіна за кордон після видачі ордера на арешт міг стати саміт БРІКС у Південній Африці. Але, як відомо, ПАР ратифікувала Римський статут, а отже, повинна була заарештувати російського президента в разі появи на своїй території. Влада країни кілька місяців намагалася знайти вихід із ситуації, пропонувала росії альтернативні формати участі путіна. Зрештою, в Південноафриканську республіку бункерний відправив міністра закордонних справ Сєргєя Лаврова. Але від виступу, хоч і онлайн, Путін не відмовився.
Уже котрий рік поспіль путін відмовився від участі у саміті Великої двадцятки, що відбувся в Індії. Востаннє президент рф приїжджав на зустріч 2019-го року. Очікувалося також, що в серпні російський диктатор поїде до Туреччини. Але натомість Ердоган, побоюючись реакції заходу, вирішив сам приїхати до бункерного в Сочі.
При чому ані Індія, ані Туреччина не є учасниками Римського статуту.
Та все ж Путін здійснить свій перший цьогоріч закордонний візит. За даними пропагандистських ЗМІ, очільник Кремля візьме участь у форумі “Один пояс — один шлях”, який відбудеться в Китаї в жовтні. Туди його нібито особисто запросив Сі Цзіньпін. У КНР диктатор востаннє був за три тижні до повномасштабного вторгнення в Україну.
Якщо закордонних поїздок у путіна майже немає, то зустрічей у нього було чимало. З березня до росії приїздили лідери понад трьох десятків країн, переважно африканських чи пострадянських.
Першим до Путіна прибув китайський лідер. 40-ва зустріч Сі Цзіньпіна з президентом Росії відбулася за кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт диктатора. У ході переговорів лідер КНР представив путіну свій мирний план щодо завершення війни в Україні.
У травні росію відвідували президенти Киргизстану, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану, Таджикистану, Сербії та Азербайджану. На початку червня свій візит здійснили й очільники Алжиру та Замбії. У липні саміт Росія-Африка в Санкт-Петербурзі відвідали лідери 17 африканських держав. Утім торік їх було 45.
А ось найчастіше до бункерного в гості приїжджав Олександр Лукашенко. Таких візитів він здійснив аж п’ять.
Таку кількість візитів експерти пов’язують насамперед із власною вигодою. Та й самопроголошеному більше нікуди їздити як і кремлівському диктатору. Адже до Європейських держав їм дорога зачинена.
Вишенькою на торті став нещодавній візит лідера КНДР до рф Кім Чен Ина.
Майже тиждень диктатор катався росією. За цей час він побував на космодромі у Владивостоці, на авіабазі в Хабаровську, ознайомився з військовим потенціалом російського Тихоокеанського флоту. Одним словом, путін робив для лідера КНДР усе, щоби той допоміг йому з озброєнням. До того ж Кім Чен Ин у відповідь на люб’язний прийом, запросив російського диктатора відвідати Північну Корею. Після чого в Кремлі заявили, що путін “із задоволенням прийняв запрошення”.