Про плани освітян йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Київські школярі повертаються до навчальних закладів. З 27% тих учнів, які перебували закордоном минулого року, майже 10 % вже повертаються до офлайн навчання. Але залишаються діти, які перебувають в різних країнах і вони теж потребують української освіти.
Тому освітяни випрацювали нові стратегії які, дозволять цим дітям отримувати повноцінне навчання — будуть створювати спеціальні класи дистанційного навчання. Тобто: не частина класу вчиться офлайн, а частина доєднується онлайн — це не зручно, оскільки часто не збігаються часові пояси, а саме будуть створені класи для дітей, які перебувають за кордоном з урахуванням країни, де вони перебувають.
«В кожному районі є школи, які спеціалізуються на дистанційному навчанні. Це школи, де колективи найкраще справляються з цією формою навчання. Ми розглядаємо три моделі можливого дистанційного навчання: перше — це навчання в цих школах (коли батьки перевели своїх дітей у школу, де будуть всі класи з дистанційним навчанням), друга модель — якщо класів на паралелі багато і, наприклад, з 5 один робиться дистанційний, якщо в цьому є потреба, третє — новація щодо зарахування різних предметів, які будуть зараховуватися, якщо діти ходять в музичні школи, спортивні школи і не потрібно їм подвійне навантаження», – розповіла директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.
Ще одне нововведення – відвідування гуртків позашкільної освіти зараховуватимуть, як уроки відповідної спеціалізації. Наприклад спортивні гуртки – фізкультура, музичні – як уроки мистецтва. З дітей таким чином знімуть подвійне навантаження і необхідність бути присутніми онлайн на цих уроках.
Максимально старатимуться, аби всі навчальні заклади Києва працювали офлайн. Десь навчання відбуватиметься позмінно, десь у звичайному режимі. Все залежить від того, на яку кількість дітей розраховане укриття.
«Працюємо всі разом, аби і педагоги, і всі служби міські, і будівельники, аби всі заклади почали навчальний рік в офлайн форматі. Безумовно, це буде залежати від того чи готові укриття, місто виділяє ресурси, щоб будувати, ремонтувати укриття, щоб дітки могли ходити в безпечне середовище», – каже заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Місто продовжить підтримувати київських освітян фінансово.
«Попри широкомасштабну війну, складну економічну ситуацію, заробітна плата освітянам Києва виплачується своєчасно та в повному обсязі. Крім того, працівникам столичних закладів освіти збережено виплату надбавки за престижність праці (від 5% до 30%). А також – надбавку за складність і напруженість в роботі – в межах, встановлених законодавством (50% окладу керівникам, 20% педагогічним та іншим працівникам освітніх закладів)» – повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Цьогоріч у столичні школи підуть майже 25 тисяч першокласників, що близько до показників довоєнних років. Також повернулося майже 10% дітей, які минулого навчального року перебували за кордоном. Таких було 27% від загальної кількості учнів, нині за кордоном лишається ще 18% столичних учнів.
Наталія Білогурова