Про це пише бізнес-видання Fast Company, передає “КИЇВ24”.
З моменту випуску ChatGPT його використовували для написання супровідних листів, створення дитячої книжки та навіть допомоги учням та студентам у підробках їх завдань. Нещодавнє дослідження Goldman Sachs показало, що генеративні інструменти штучного інтелекту можуть вплинути на 300 мільйонів штатних робочих місць у всьому світі. А це призведе до серйозних проблем на ринку праці.
У зоні ризику навіть програмісти, кодувальники, веб-розробники та аналітики даних. Все той же ChatGPT добре обробляє цифри з відносною точністю і може створювати код швидше, ніж люди. А це означає, що роботу можна виконати з меншою кількістю співробітників.
Ті, хто займаються контентом також у найближчий час можуть залишитись без роботи. Все, що роблять журналісти, редактори, копірайтери та рекламники може виконувати штучний інтелект. Адже він здатний читати, писати та добре розуміти текстові дані. Медіаіндустрія вже починає експериментувати з контентом, створеним штучним інтелектом. Так, американський сайт технічних новин CNET використовував інструмент штучного інтелекту для написання десятків статтей. Хоча видавцю довелося внести низку виправлень.
Юристи, як і медійники, мають опрацьовувати велику кількість інформації, синтезують її та перетворюють у висновок. Це може робити і робот, але в нього не вийде повністю автоматизувати ці роботи, оскільки для розуміння того, чого хоче клієнт або роботодавець, потрібна певна міра людського судження.
“Розкажіть нам – ми всі посміємось”, “а голову ти вдома не забув” та інші крилаті фрази вчителів в недалекому майбутньому вже можуть не почути учні шкіл та студенти. Адже штучний інтелект з легкістю може викладати. За словами заступника декана факультету обчислювальної техніки та інформаційних наук Рочестерського технологічного інституту Пенчена Ши, вони вже проводили таку практику. Проте траплялися помилки та неточності з точки зору знань, але це можна легко покращити. Треба просто навчити штучний інтелект.
Бухгалтер зазвичай розглядається як стабільна професія, але навіть працівники цієї галузі можуть бути під загрозою. Адже штучний інтелект за лічені хвилини здатен обробити та структурувати набагато більше інформації, ніж людина за декілька годин.
Здавалося б креативну і творчу роботу графічного дизайнера не зможе опанувати робот. Але ж ні: ШІ може генерувати зображення за лічені секунди, тим самим знецінюючи роботу графічного дизайнера. Втім є також думки, що він може просто покращити роботу дизайнерів, зробивши її більш якісною.
Галина Ганзенко