Про нього йшлося у сюжеті КИЇВ24.
«Я починав з тероборони, потім перейшов до ветеранів морської піхоти, а потім потрапив у 47-му. Спочатку під Харковом на початку війни, потім Кремінна, Серебрянський ліс, потім частково під Бахмутом, але там не довго, і потім на Запоріжжя, на контрнаступ в Роботине», – розповів Ілля.
Він отримав своє поранення якраз під час евакуації побратима.
«У нас був штурм, між Роботиним і Новопрокопівкою і, коли витягував друга пораненого, ми уже виходили після штурму, то мене танком накрило. Мені пощастило, що я друга дотягнув до Бредлі і мене прямо на ляді зачепило, я собі просто впав у Бредлі і все», – пригадує боєць.
Нині село Роботине в Запорізькій області — це суцільні руїни, жодної цілої домівки. Але важкі бої за цей населений пункт тривають не один місяць. Адже село розташоване на автодорозі з Оріхова до Токмака. У серпні 2023 року українські військові взяли під контроль залишки села, відтоді населений пункт зазнає численних атак російських військових, адже армія РФ намагається повернути втрачені позиції.
Після поранення Іллю евакуювали до Оріхова, далі до лікарні Запоріжжя, Дніпра, Києва. Нині відновлюється в реабілітаційному відділенні шостої міської лікарні Києва.
«Променевий нерв не працює, роздроблена кістка, зробили пересадку кістки і поставили пластину», – розповів він про проведені операції.
Ілля проходить реабілітацію майже пів року
«Мінімальний термін перебування два тижні, але для військових цей термін не завжди вписується в два тижні, тому що вони мають більш важкі травми, для того, щоб досягти цілей, які ми ставимо перед собою в реабілітації. Вони реабілітуються, це, як мінімум, три години на день занять з різними спеціалістами», – розповів завідувач Відділення фізичної та медичної реабілітації КМКЛ №6 Єгор Прокопович.
Після завершення реабілітації Ілля планує повернутись у стрій.
– Все добре, рука вже працювати почала.
– і які плани після реабілітації?
– Назад
Незабаром Ілля повернеться у стрій завдяки силі духу і бажанню нищити ворога. І, звісно, завдяки тому, що на кожному етапі надання допомоги після поранення медична ланка спрацювала ефективно, від евакуації до реабілітації.
Наталія Бєлогурова