Про це йшлося у матеріалі КИЇВ24.

«Останні дні була жарка погода і дуже велика кількість людей, які тонули чи потонули. За минулий тиждень це 5 осіб. Загалом у нас з початку купального сезону в Києві 26 осіб потонуло, з них одна дитина та 10 осіб врятовано» — розповідає Олег Стоволос, начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у м. Києві.

Аби реагувати на такі надзвичайні випадки якнайшвидше — столичні аварійно-рятувальні служби постійно тренуються. Особливо ефективні — колективні навчання, коли залучені усі. Це дозволяє відшліфувати злагодженість дій та, не задумуючись, застосовувати навички на практиці. На навчаннях моделювали порятунок відпочивальників, що падали з гідроциклу та каяків у воду. Лайфгарди та рятувальники поспішали на допомогу першими, діставали потопельників на берег.

«Чим реальний порятунок відрізняється від навчань? Тим, що в тебе немає часу на те, щоб подумати. Твої навички мають бути відпрацьовані до автоматизму, щоб ти навіть не задумувався про випадки і ситуації що робити. Ти робиш це на автоматі» ділиться власним досвідом  Дмитро Пасічник, супервайзер столичних рятувальників.

На березі допомогу постраждалим надавали спеціалісти екстреної медицини та червоний хрест. Вони розповіли, на те, щоб реанімувати людину часу зовсім небагато. А тому закликають людей до приїзду швидкої вміти це робити самостійно. Для цього у столиці діють безкоштовні курси для усіх охочих.

«Ми проводимо навчання для пересічних громадян за ініціативи КМДА, уже понад рік. Будь-хто охочий може зателефонувати в відділ і прийти до нас повчитися. Ми навчаємо як працювати з дефібрилятором, як зупинити кровотечу, як проводити базову реанімацію. Абсолютно вільно можна прийти повчитися і це теж мають вміти робити будь-які пересічні люди на пляжі. Коли дістали людину з води і в неї нема ознак життя, потрібно викликати бригаду і починати реанімацію» – відзначає Володимир Гонтар  завідувач навчально-тренувального відділу центру екстреної допомоги м. Київ.

Тож, якщо ви вирішили попри заборони відвідувати столичні водойми, надзвичайники просять не нехтувати мінімальними правилами поведінки на воді. А саме не відпочивати в темну пору доби, не купатися під алкоголем та поодинці і уважно слідкувати за своїми дітьми.

Юлія Махових