Про це йшлося у матеріалі КИЇВ24.
«Останні дні була жарка погода і дуже велика кількість людей, які тонули чи потонули. За минулий тиждень це 5 осіб. Загалом у нас з початку купального сезону в Києві 26 осіб потонуло, з них одна дитина та 10 осіб врятовано» — розповідає Олег Стоволос, начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у м. Києві.
Аби реагувати на такі надзвичайні випадки якнайшвидше — столичні аварійно-рятувальні служби постійно тренуються. Особливо ефективні — колективні навчання, коли залучені усі. Це дозволяє відшліфувати злагодженість дій та, не задумуючись, застосовувати навички на практиці. На навчаннях моделювали порятунок відпочивальників, що падали з гідроциклу та каяків у воду. Лайфгарди та рятувальники поспішали на допомогу першими, діставали потопельників на берег.
«Чим реальний порятунок відрізняється від навчань? Тим, що в тебе немає часу на те, щоб подумати. Твої навички мають бути відпрацьовані до автоматизму, щоб ти навіть не задумувався про випадки і ситуації що робити. Ти робиш це на автоматі» — ділиться власним досвідом Дмитро Пасічник, супервайзер столичних рятувальників.
На березі допомогу постраждалим надавали спеціалісти екстреної медицини та червоний хрест. Вони розповіли, на те, щоб реанімувати людину часу зовсім небагато. А тому закликають людей до приїзду швидкої вміти це робити самостійно. Для цього у столиці діють безкоштовні курси для усіх охочих.
«Ми проводимо навчання для пересічних громадян за ініціативи КМДА, уже понад рік. Будь-хто охочий може зателефонувати в відділ і прийти до нас повчитися. Ми навчаємо як працювати з дефібрилятором, як зупинити кровотечу, як проводити базову реанімацію. Абсолютно вільно можна прийти повчитися і це теж мають вміти робити будь-які пересічні люди на пляжі. Коли дістали людину з води і в неї нема ознак життя, потрібно викликати бригаду і починати реанімацію» – відзначає Володимир Гонтар завідувач навчально-тренувального відділу центру екстреної допомоги м. Київ.
Тож, якщо ви вирішили попри заборони відвідувати столичні водойми, надзвичайники просять не нехтувати мінімальними правилами поведінки на воді. А саме не відпочивати в темну пору доби, не купатися під алкоголем та поодинці і уважно слідкувати за своїми дітьми.
Юлія Махових