Як це було, йшлося у сюжеті КИЇВ24

Рік тому 255 днів окупації Херсона залишились позаду. Окупанти довели місто до межі гуманітарної катастрофи. Тут не було зв’язку, світла, подекуди газу та води. Але відтепер були ЗСУ і синьо-жовтий прапор, що знову майорів над українською Херсонщиною.

За два дні до цього – 9 листопада — російський генерал Суровікін відзвітував про повне відведення військ з Херсона та північного берега Дніпра.

Таке росіянам не могло наснитися навіть у кошмарному сні! Херсон, який окупанти вважали своїм, і навіть провели тут показовий референдум про приєднання до росії, довелося залишати! Причому у паніці! Херсонці говорили, що солдати рф навіть влаштовували дуелі за місце у вкрадених човнах, щоб дістатися іншого берега Дніпра.

«Ці наступальні дії тривали більше ніж 4 місяці. Ми не мали так само як зараз, переваги сил і засобів, але завдяки вдалій тактиці, завдяки використанню тієї зброї, яка нам надійшла, а це були далекобійні системи залпового вогню. Нам вдавалося відтісняти ворога», – пояснює військовий аналітик Олексій Гетьман.

Чого варта одна тільки Чорнобаївка. На її аеродромі ЗСУ 26 разів знищували техніку окупантів. Цей феномен ще довго вивчатимуть військові експерти. Готуючись до визволення Херсонщини, сили оборони знищили усі понтонні переправи через Дніпро й уразили основну логістичну артерію — Антонівський міст. Окупанти залишились без зброї, оснащення і їжі. Тому могли тільки тікати. Але відступаючи, не тільки зруйнували усю інфраструктуру Херсона, а й остаточно підірвали Антонівський міст, щоб зупинити ЗСУ.

9-го листопада Генштаб ЗСУ повідомив про звільнення від окупантів 12 населених пунктів Херсонщини. А вже наступного дня відеозвіти наших захисників зі звільнених сіл стали надходити один за одним. З усіх трьох напрямків контрнаступу одночасно — із західного, північного і східного.

Того дня Валерій Залужний повідомив, що відновлено контроль над 41 населеним пунктом Херсонщини. А загальна площа відвойованої території складає 1381 квадратний кілометр.

Наступного дня ЗСУ увійшли в Херсон. А 14-го листопада, на третій день після звільнення, у Херсоні було офіційно піднято український прапор за участі президента України.