Детальніше про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.
Накриті прилавки всередині приміщення Бессарабського ринку викликали певні застереження активістів і захисників культурної спадщини, адже за ширмою не видно, що відбувається.
На сьогодні тут не відбуваються ніякі роботи, адже їх призупинили. Водночас на території ринку відбувся демонтаж прилавків, які не є автентичними і були збудовані за радянських часів та в 1996 році. Також на підлозі лежить не автентична плитка. З підлоги також планують прибрати бордюри, що погіршують інклюзивність простору.
«Це легкий косметичний ремонт без зміни історичних елементів. Вирівняємо просто підлогу для безпеки пересування покупців і людей на візочках. На підлозі лежить плитка радянського періоду», – запевнив адміністратор ринку Валерій Василійович.
Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський висловив вдячність активістам, які звернули увагу на роботи на пам’ятці національного значення.
«Дякуємо активній громадськості, яка дбає про нашу спадщину за те, що привернула до цього питання увагу. Ми розібралися, провели наради, фахівці подивилися. Ми не бачимо зараз підстав говорити про те, що пам’ятці завдано шкоди, ринок функціонує», – наголосив він.
Журналістів запевняють, що жоден автентичний елемент будівлі не постраждав. Автентичну плитку датовану 1912 роком, яка дивом вціліла під час радянської реконструкції і наступних, не чіпають. Сьогодні частина ринку продовжує працювати.
Будівлі 112 років і вона не змінювала свого зовнішнього вигляду попри революції і війни і цього не планується. Єдине, що будівлі потрібна реставрація. Ще в 2013 році КМДА мала план дій з реставрації, але проєкт не розроблений.
«Ми зараз працюємо над тим, щоб оновити документацію і після перемоги розпочати реставрацію. Там тільки реставрація може бути, не може бути реконструкції. Ми працюємо над тим, щоб після перемоги Бессарабка була оновлена», – наголосив Мондриївський.
З 2015 року по 2022 роки провели відновлювальні роботи фасаду будівлі Бессарабського ринку, замінили покрівельні частини даху, поліпшили торговельні місця. Бессарабський ринок є пам’яткою загальнонаціонального значення, а також досі вважається однією з найкращих у Києві пам’яток раціонального модерну.
Наталія Бєлогурова