Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Волонтер Емануель — громадянин Польщі. В Києві проїздом. Везе нашим воякам на схід чергову посилку з корисними речами. Їх друкували на 3D принтерах, на замовлення захисників. Зокрема, перископ. Він зроблений зі звичайної водостічної труби, а  деталі зверху і знизу надруковані на 3D-принтерах. В середині дзеркала. Через них бійці можуть спостерігати за позицією з окопу, не наражаючи себе на небезпеку.

Емануель — один із міжнародної спільноти «Дикі бджоли». Вона об’єднує 3D-друкарів з різних куточків світу. За 2 роки “Дикі бджоли” виготовили та поставили на фронт вже понад мільйон виробів та необхідних деталей. Компоненти для бойових дронів, наразі найзатребуваніші.

«Бійці завжди дуже вдячні. Вони знають, що багато людей трудяться, щоб зробити ці речі. Завдяки прямим контактам з вояками можемо швидко виготовляти саме те, що їм необхідно. На їхнє прохання також підганяємо якісь деталі, збільшуємо чи зменшуємо», – розповів він.

3D-виробництво для потреб армії поширене і в Україні. Андрій, разом з однодумцями вже майже 2 роки й збирає FPV та інші моделі квадрокоптерів для захисників. Друк деталей для дронів здешевлює та пришвидшує їх виробництво, адже позбавляє залежності від поставок і дозволяє створювати оригінальні моделі.

Принтери повністю забезпечують це дронове виробництво всіма необхідними допоміжними компонентами.

На таких 3D принтерах друкуються додаткові деталі для майбутніх бойових пташок. Це зокрема корпуси для систем скидання і власне, капсули для зарядів з подарунками для ворога.

За наявності всіх компонентів Андрій щодня може збирати до 8-ми коптерів. Каже, це рутинна, ручна і відповідальна робота. FPV-дрони стали важливою складовою на полі бою. Вони мають суттєву перевагу – високу точність застосування за низької ціни (вартість одного коливається від 500 до 1 тис. доларів).

Волонтери збирають дрони за донати, і готові нарощувати їх виробництво. За інформацією з відкритих джерел всього на рік нашому війську потрібно більше двох мільйонів FPV-дронів.

Оксана Опришко