Чим пригощали барселонців та гостей міста та чи припала їм до смаку наша кухня, йшлося в сюжеті КИЇВ24

У Барселонському парку “Цитаделі” під час святкування дня міста голки нема де встромити. Тут кожен знайде наїдки до смаку. Цей парк на час фестивалю LA MERCÈ перетворився на суцільну фуд-зону. Українську кухню тут представив ресторан “Корчма Родина”, заснований херсонцями.  Відвідувачам пропонують 2 традиційні українські страви: вареники з різними начинками й, звісно ж, котлети по-київськи.

Серед численних ресторанів український видно здаля. Впадає в око традиційне, у національному стилі оздоблення та вбрання кухарів.

І вареники, й котлету по-київськи тут готують за традиційними рецептами, без жодних вдосконалень. І з особливим натхненням.

Ресторан української кухні відкрили в Барселоні минулого року, після початку повномасштабного вторгнення в Україну,  розповідає власниця закладу Ксенія. Каже, в місті з’явився запит на українське. Тому представити автентичні українські національні страви на LA MERCÈ за участю Києва земляки зголосились без вагань.

Також на святі Барселони за участю Києва не обійшлось без традиційного українського короваю. З ним українці відкривали фестиваль LA MERCÈ.

А також частували барселонців і земляків на численних заходах святковим хлібом, оздобленим прадавніми українськими символами довголіття, злагоди та добробуту.

Барселона підтримує Київ від початку повномасштабного вторгнення. Надає всіляку допомогу від пожежних автомобілів до гуманітарних вантажів. Рік тому дві столиці – іспанської Каталонії та України стали містами-побратимами.

Запрошення Києва на фестиваль LA MERCÈ – це один із виявів підтримки, кажуть організатори київської програми в Барселоні.

«Презентування нашої культури не було б повним без української кухні. Такі заходи є важливими, затребуваними, бо Росія робила все, щоб про українців, про Київ, про наші традиції, про мову, про ідентичність не знав світ, і зараз у нас є величезна зацікавленість, великий попит на те, щоб дізнатись, хто ми такі, хто кияни, українці, ці люди які показали свою стійкість і незламність, які вони, якою є їхня культура», – зазначила голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха.

«Цей фестиваль відвідує близько 2 млн людей. Це 2 млн людей, які відкривають для себе щось нове. Тут, після відкриття деяких локацій ми отримуємо дуже позитивні відгуки від саме організаторів, які навіть не очікували, що місцеві жителі будуть в такому захопленні від тієї культури, від тієї програми, від тієї мистецької складової, яку представила наша команда», – додав директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.

Українські фольклор, традиції, мистецтво на фестивалі LA MERCÈ 2023 Київ продемонстрував на кількох десятках майданчиків.

Оксана Опришко