Про це йшлось в ефірі КИЇВ24.
Експозицію складають кілька десятків інформаційних банерів, де представлено документальні свідчення про трагедії, що відбулися на теренах України протягом ХХ ст. та під за час повномасштабної агресії Росії. Розпочинає виставку тема розстрілу євреїв у Бабиному Яру, що відбувся 29-30 вересня 1941 року.
Посол Ізраїлю Міхаель Бродський нагадав, що у вказані два дні було розстріляно близько 34 тис. євреїв, а за всі роки Другої світової війни полягло близько 100 тис. невинних жертв – євреїв, ромів, українців.
Водночас в експозиції представлені документальні відомості про Голодомор і репресії проти українських націоналістів наприкінці 1941 року. Вони межують зі стендом про Маріуполь, який зазнав блокади з боку росіян у 2022 році. Також є банери з інформацією про табори для 600 тис. радянських військовополонених, що були на Дарниці та вул. Керосинній. Навпроти – стенд з інформацію про Оленівку.
Виконувачка обов’язків генерального директора НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова додала, що у представлених документах відповідь на фундаментальне питання: як бути людиною і як нею не бути.
Виставка працюватиме протягом місяця у павільйоні “Жива памʼять”.
Трагедія у Бабиному Яру в роки Другої Світової війни стала всесвітнім символом Голокосту. 29 вересня 1941 року нацисти розпочали в урочищі масові розстріли єврейського населення Києва. Того дня було розстріляно понад 22 тисячі людей. Конвеєр смерті на тому не зупинився, і до середини жовтня кількість жертв перевищила 50 тисяч.
За різними оцінками, в Бабиному Яру було вбито від 70 до 150 тисяч людей, серед яких від 50 до 70 тисяч євреїв, а також радянські військовополонені, діячі Української національної ради, роми, пацієнти психіатричної лікарні.
Юлія Махових