Більше про розробку йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Розробник «капсули життя» Сергій Захарін показав краштест свого виробу на власному прикладі. Він оприлюднив відео, на якому бетонна плита вагою понад тонну з висоти 9 метрів падає і розбивається об сталеву конструкцію. Всередині перебував сам Захарін.

«Я вже врятував одне життя. Своє!», – прокоментував він.

Від прямого влучання ракети таке укриття не врятує, однак, за словами розробника, вбереже від будівельних уламків.

«Будь-яких. Бетон, скло, метал, ще щось. А також на 99 відсотків, повторюсь. А також від дрібних осколків. До 5 мм, це за оцінками військових», – наполягає Захарін.

Випробувати винахід виявилося важче, ніж його придумати. Конструкція елементарна у виробництві й складається з металевих модулів. Їх вирізають зі сталі завтовшки 5 мм лазером на спеціальному верстаті. Потім їх згинають і з’єднують між собою без жодних зварювальних робіт.

Ззовні «капсула життя» схожа на великий сейф. А сам розробник порівнює її із шафою купе. Для встановлення конструкції вдома необхідна площа, і несуча стіна поряд. А ще ключ на 22 і болтові з’єднання, які ідуть в комплекті.

Впоратися зі складанням укриття може кожен. Через кріплення до опорних стін конструкція не створює надмірного навантаження на плити перекриття. Вага розподіляється рівномірно.

«Плита перекриття витримує від 800 до 1200 кг на квадратний метр. Капсула давить на квадратний метр близько 400 кілограмів. Але капсула встановлюється і закріплюється до несучої стіни або двох несучих стін. Тим самим навантаження забирають на себе стіни. Близько 50%, якщо складеться дім, вона максимум впаде з 3-метрової висоти. Це не критична висота для падіння», – запевняє розробник.

На виробництво однієї капсули винахіднику потрібно 6 годин часу. Укриття має вогнетривкість до 30 хвилин і оснащена трьома самовибивними люками. Також капсула має отвори для вентиляції та спеціальні зачепи для рятувальників, через які можна завести троси.

Внутрішнє оздоблення капсули винахідник залишає на розсуд потенційних власників. Однак радить усередині укриття обшити м’яким негорючим матеріалом, а ще розмістити там провізію, вогнегасник, респіратори та кисневі балончики. Наразі свої «капсули життя» встановили дві українські родини, ще 9 оформили на них замовлення.

«Дуже багато пропозицій вже з Європи, також є інтерес Туреччини та Ізраїлю», – каже Захарін.

У майбутньому розробник планує налагодити серійне виробництво капсул, а ще працює над спеціальним неметалевим бар’єром, який зможе захистити укриття від осколків боєприпасів.

Юлія Махових