Про це йшлося у військовому огляді Андрія Стельмаха на КИЇВ24.

Зокрема серед переданої техніки всюдиходи Bandvagn. Стартово ця машина у 80-х роках призначалась для рятувальників, а згодом отримала військове призначення, відповідно, й бронювання. Машина складається з двох модулів і перевозить до 17 осіб особового складу. У передній кабіні розміщується водій та 5 бійців, у другому модулі ще 11 людей. Або ж у місці Bandvagn може справно підвозити боєкомплект. Оскільки в машини непогана вантажність на 5 тонн.

«Вона залишається відносно легкою, але захист особовому складу дає і це дає змогу її використовувати як бронетранспортер для вояків, це дозволяє застосовувати на її базі протитанковий ракетний комплекс, міномет. Замість крісел ставимо ноші. Це вже санітарна машина – до 4 поранених. Якщо спеціально облаштований медичний модуль, це може бути якісна швидка допомога з апаратурою», –  розказав керівник Безпекових програм центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійчук.

Також Німеччина передала досить рідкісні тягачі MAN HX81 із броньованою кабіною, яких в українській армії станом на червень було лише 25 одиниць та 20 напівпричепів для них. Машина важить аж 130 тонн і може перевозити бронетехніку вагою 73 тонни. Перш за все це усі важкі танки, БМП та будь-яка інша легша бронетехніка. Основне завдання машини транспортування і евакуація пошкодженої броні на ремонт. Цього разу ми отримали ще 7 таких важких тягачів та 8 причепів.

Допомагають німці і в розмінуванні наших територій. У новому пакеті допомоги надіслали ще два важких розміновувачі Wisent MC1. Ці машини створені на базі танка “Леопард 1” і вони добре броньовані. На них можна встановлювати різноманітне обладнання для відповідних завдань. До прикладу, кран із вантажопідйомністю до 30 тонн або спецільним ковшем для копання траншей. Але перше завдання – це розмінування на полі бою. “Вісент” оснащений системою прокладання смуги, аби наступальна українська техніка бачила розміновану територію.

«Зокрема, за корпусом балістичний захист дорівнює п’ятому рівню за натівською класифікацією. Крім того, машина має захист від підриву мін на рівні 3 цього ж стандарту. Це достатньо високий рівень, який забезпечує захищеність екіпажу на полі бою. Цей плуг так влаштований, що він прокладає сам шлях і розгрібає ці міни. Ці міни просто прибираються з дороги, частина з них залежно від типу мінування може вибухати, а частина так просто зсувається по боках від того тракту, де проходить ця машина. Так забезпечується  розмінована ділянка, вже якою проходить інша бронетехніка», – пояснив військовий експерт DEFENSE EXPRESS Валерій Рябих.

Окрім переданої техніки та обладнання, Україна отримала ще понад 30 тисяч боєприпасів до гранатометів. Зокрема українська армія працює із німецькими гранатометами “Панцерфауст 3”.