Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.
На перший погляд здається, що це точно щось, що використовують військові. Але це не зброя, а те, що робить побут бійців по можливості комфортнішим — мобільний лазне-пральний комплекс.
Мобільна лазня — кількаметровий металевий бокс, пофарбований у зелений колір. Він встановлений на високу платформу на колесах, яка дозволить проїхати фактично по будь-якому бездоріжжю.
Причіп має можливість під’єднатися до будь-якого вантажного автомобіля.
«Він обладнаний бензиновим генератором – 8, 5 кіловатів. Який дає змогу працювати у будь-якій точці. Також для можливості, якщо немає де стаціонарно взяти воду, додатково є погружний насос», – розповів Микола Федорченко директор благодійного фонду Український вектор.
Це вже не перша така лазня на колесах, які збирають благодійники. Тож досвіду у конструюванні вже достатньо. Як ззовні, так і всередині все продумано до дрібниць.
«Комплекс обладнаний двома сушильними машинами і двома пральними машинамию Встановлена мийка з нержавіючої сталі. Зроблені шухляди, щоб покласти все, що потрібно нашим військовим», – каже Юрій Тихонович, керівник проєкту побудови лазне-прального комплексу, депутат Київської міської ради.
Забезпечують комплекс водою два баки по 800 літрів. Встановлені три потужні фільтри, і насосна станція, яка допоможе швидко поповнювати запаси рідини у ємностях.
Серцем комплексу є металевий котел. Його виготовляють українські фахівці. Підігрів води передбачений двома методами — або за допомогою електричного ТЕНа, або ззовні дровами, пелетами або вугіллям. Поруч можна швидко висушити рушники.
Вартість всього комплексу у повній комплектації близько мільйона гривень. Та військові переконують – такий контейнер з пральними машинами і душем та ще й на колесах – на фронті на вагу золота.
«Грязюка, сонце, піт. Самі розумієте, що це дуже важко і звичайно потрібно змивати з себе оці дні, тому я вважаю, що це буде в нагоді там», – зазначив Андрій ХАРА військовослужбовець ЗСУ.
«Хлопці на виходи ходять і відповідно ну один на дві роти, щоб був, щоб почергово можна було приймати гігієнічні процедури і прати», – додав військовослужбовець ЗСУ Євген Магльований.
Днями цей універсальний гігієнічний бокс вже поїхав на схід у військову частину до наших бійців. Благодійники з «Українського вектора» переконують — надалі лише розширюватимуть коло своєї діяльності. І вже фактично зібрали ще один комплекс, цього разу пересувну шиномонтажну майстерню.
Олександр Храпач