Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Київ».

Поки що в майбутньому укритті лише голі стіни, але вже скоро все почне трансформуватися, розповідає Павло Пекер, архітектор проєкту.

«Дуже незвично дивитися на це все в такому стані, бо я вже уявляю, як воно є все згідно з нашим проєктом. Тут буде рецепція. Тобто кожен, хто заходить, його зустрічають, ця людина може отримати консультацію», – розповідає він.

Головний розробник концепції переконує: це буде не просто загальна велика кімната, де стоятимуть стільці. Усе поділене на зони. У центрі локації буде мультифункціональний коворкінг зі стільцями та столами, де можна буде проводити івенти або просто працювати за комп’ютерами.

«Ця частина буде поділена на декілька офісів, ми їх звемо офіси, але це будуть невеличкі приміщення, котрі можна по-різному використовувати. наприклад для брейнштормінгу, для командної роботи», – ділиться деталями дизайну приміщення Пекер.

Крім місць для навчання та роботи, передбачений і простір для відпочинку. Буде ігрова зона з м’якими подушками, ігровими консолями. Можна буде навіть прийняти душ і поспати.

«Тут будуть ліжка-трансформери, на яких можна відпочити, поспати. Це було продиктовано не тільки потребами самого укриття, але ще було продиктовано досвідом провідних it-компаній», – розповідає архітектор.

Архітектурне бюро Peker&Partners уже має досвід аналогічних реалізованих проєктів безпечного середовища для людей в Ірані та Лівії. Не стояла осторонь і студентська спільнота. Молодь долучилася до формування концепції укриття та допомогла звільнити простір для майбутнього інноваційного сховища.

Підтримують ідею і в керівництві університету.

«Студентам це дуже потрібно, ми хочемо зробити простір креативний, надихаючий на творчість. І ви напевне бачили, що там є імітація природи. Це комфортне середовище, сучасне середовище, яке не поступається закордонним», – каже Віталій Пасічник, проректор з наукової роботи КПІ імені Ігоря Сікорського.

Таке сучасне укриття на території українських навчальних закладів буде першим. Та точно – не останнім, переконують у міністерстві освіти та науки.

Олександр Храпач