Про це свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.
У Судані тривають зіткнення між армією та силами швидкого реагування. Це третя спроба державного перевороту країни за останні чотири роки.
ВООЗ закликала лідерів у Судані забезпечити мир і необмежений доступ до медичних закладів.
Що відбувається в Судані?
15 квітня в Судані відбулися сутички між регулярною армією та Силами швидкого реагування (RSF). Конфлікт спалахнув після кількох днів напруженості.
Сили швидкого реагування заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт у столиці Судану Хартумі, а також аеродроми в північному місті Мерові та в Ель-Обейді.
Свідки кажуть, що бачили бронетехніку на вулицях і чули гуркіт важкого озброєння. Повідомляли про «запеклі бої» біля президентського палацу та штаб-квартири армії. У небі зафіксували винищувачі, які, ймовірно, атакують цілі, пов’язані з RSF.
Армія заявила, що RSF намагалися атакувати її війська на кількох позиціях, проте Сили швидкого реагування кажуть, що одну з їхніх баз атакували раніше. Конфронтація може значно погіршити ситуацію з безпекою в країні, яка вже зіткнулася з економічною кризою та спалахами насильства.
Військові керують Суданом після перевороту у 2021 році, який поклав край угоді про розподіл влади, укладеній після повалення багаторічного диктатора Омара аль-Башира.
Армія підпорядковується військовому уряду (Суверенній раді) на чолі з генералом Абдель Фаттахом аль-Бурханом, а Сили швидкого реагування — віцепрезиденту генералу Мохаммеду Хамдану Дагало. У межах запропонованого переходу до цивільного правління RSF мають інтегруватися до складу збройних сил, але генерали не можуть домовитися, у який термін це має статися. Суперечки переросли у збройну боротьбу.
Також ми повідомляли, що в Судані на посла ЄС скоєно замах у його резиденції. «Це є грубим порушенням Віденської конвенції. Гарантування безпеки дипломатичних приміщень і персоналу є головним обов’язком суданської влади і зобов’язанням за міжнародним правом», – заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.
Фото: Відкриті джерела