Про це сказала речниця МЗС Китаю Мао Нін журналістам CNA.
За її словами, Китай поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність “усіх країн”, дотримуючись Статуту ООН.
Також Мао Нін додала, що деякі медіа нібито помилково тлумачать позицію КНР щодо “українського питання” і “сіють розбрат” між Китаєм та іншими державами.
Нагадаємо, що 22 квітня посол Китаю Лу Шае в ефірі французького телеканалу LCI заявив, що пострадянські країни нібито “не мають чинного статусу, оскільки немає міжнародної угоди, яка б матеріалізувала їхній статус суверенної країни”, чим фактично заперечив існування таких країн, як Україна, Литва, Естонія, Казахстан тощо.
На запитання, чий Крим, посол сказав, що окупований півострів був “російським спочатку”, а взагалі “це складне питання”.
Керівник Офісу президента Михайло Подоляк підкреслив, що усі пострадянські держави мають чіткий суверенний статус, який зафіксовано у міжнародному праві, крім Росії, яка обманним шляхом посіла місце в Радбезі ООН.
Посол України у Франції Вадим Омельченко написав у Twitter, що у Шае або проблеми з географією, або він ігнорує позицію Пекіну щодо відновлення миру в Україні на основі міжнародного права і принципів Статуту ООН. А міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс назвав цю заяву яскравим поясненням того, чому держави Балтії не довіряють Китаю як “посереднику” у врегулюванні війни Росії проти України.
Також у МЗС Франції заявили, що там “з тривогою дізналося” про ці зауваження, і просить Китай “сказати, чи відображають вони його позицію, що, як ми сподіваємося, не відповідає дійсності”. А міністр закордонних справ Естонії Маргуса Цахкна вважає таку позицію посла “незрозумілою”, тому міністерство викличе для розʼяснень посла КНР і готове провести йому екскурс в історію держави.
Крім того, група з 80 депутатів Європейського парламенту надіслала листа очільниці МЗС Франції Катрін Колонні із закликом оголосити персоною нон грата посла Китаю Лу Шайе.
Фото: відкриті джерела